Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi w Nowym Sączu zgromadziło ponad 5 tysięcy mężczyzn z Polski i Europy. Wzięli w nim udział bp. Andrzej Jeż i ks. Dominik Chmielewski.
źródło: Sądeczanin | l15 luty 2025 |
fot. Paweł Siciński
Tekst został opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Dziękujemy, że czytasz ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.
Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Nowym Sączu
W Nowym Sączu odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Ruchu Wojowników Maryi. Były to jednodniowe rekolekcje formacyjne dla mężczyzn należących do tej wspólnoty religijnej. Wydarzenie zgromadziło ponad 5 tysięcy uczestników z całej Polski i Europy. Wzięli w nim udział m.in. bp Andrzej Jeż oraz ks. Dominik Chmielewski.
Procesja różańcowa i Eucharystia
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:30 na Rynku w Nowym Sączu. Następnie uczestnicy wyruszyli w procesji różańcowej w kierunku kościoła Matki Bożej Niepokalanej. Modlitwa różańcowa miała charakter wynagradzający za grzechy. Do procesji mogli dołączyć wszyscy chętni.
Główna część wydarzenia odbywała się w Sanktuarium św. Rity i była skierowana wyłącznie do mężczyzn. O godzinie 11:15 rozpoczęło się świadectwo, a w południe odprawiono uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża, który wygłosił homilię.
Konferencja i adoracja
Po Mszy Świętej był czas na integrację, a o godzinie 15:00 uczestnicy odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po niej odbyła się konferencja tematyczna dotycząca głównego hasła rekolekcji: „Przesianie. Jesteś gotowy?”. Ks. Dominik Chmielewski przypomniał, że wiara chrześcijan jest poddawana próbom, ale Bóg zawsze wspiera swoich wyznawców.
Jednodniowe rekolekcje zakończyły się adoracją Najświętszego Sakramentu.
Dziesięciolecie Ruchu Wojowników Maryi
Spotkanie w Nowym Sączu było pierwszym wydarzeniem tej skali w mieście.
Ruch Wojowników Maryi powstał 10 lat temu i początkowo liczył kilkadziesiąt osób. Obecnie wspólnota rozwinęła się na całą Polskę, Europę, Stany Zjednoczone i Kanadę, a liczba jej regionalnych grup przekroczyła 140.