8 minut z ojcem Zacheuszem. Rekolekcje adwentowe 2019

Polecamy Państwu cykl 8-minutowych rekolekcji na Adwent „Chrystus przychodzi „. Poprowadzi je o. Zacheusz Drążek, franciszkanin, który do niedawna posługiwał  w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego w Jerozolimie. 

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM

W jaki sposób możemy przygotować się na Boże Narodzenie? Co zafascynowało o. Zacheusza, gdy mieszkał w Jerozolimie? I czego możemy się nauczyć od św. Ignacego Loyoli? To pytania, na które gospodarz programu odpowiada w pierwszym odcinku pt. „Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa”  Ojciec Zacheusz Drążek komentuje Ewangelię Mt 24, 37-44 i przypomina postać świętego jezuity i często używanego przez niego terminu „walka duchowa”.

REKOLEKCJE ADWENTOWE Z EWTN POLSKA:

„Chrystus przychodzi” to cykl 8-minutowych rekolekcji na Adwent, które przygotowaliśmy w Redakcji dla Państwa. Konferencje będą pojawiać się na naszym kanale co sobotę o godz. 19. 

30 listopada: Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa – komentarz do niedzielnej Ewangelii Mt 24, 37-44 i postać św. Ignacego Loyoli, specjalisty od walki duchowej.

7 grudnia: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą – komentarz do niedzielnej Ewangelii  Łk 1,26-38 i przybliżenie św. Joanny Beretty Molli, specjalistki od dziękczynienia w codzienności. 

14 grudnia: Na Chrystusie spełniają się proroctwa – komentarz do niedzielnej Ewangelii  Mt 11, 2-11 i postać św. Teresy Wielkiej, autorki zdania, że Bóg sam wystarcza

21 grudnia: Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida –komentarz do niedzielnej Ewangelii Mt 1, 18-24, postać św. Maksymilian Marii Kolbego i Jego służba drugiemu człowiekowi.

Wspólnota widzów

Polecane artykuły

ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,Najtkliwsze przekazując uczucia...

ŚW. ANDRZEJ BOBOLA PATRONEM EWTN POLSKA

Księża, siostry zakonne, zespół EWTN Polska, Przyjaciele, Sympatycy i Dobrodzieje Telewizji EWTN - łączący się we wspólnej modlitwie także przed ekranami monitora....

Polka, która leczy trędowatych | Świadectwo

Mówi, że do pracy w Indiach zaprosił ją Bóg. Wystarczył moment, by zdecydowała, że pojedzie leczyć chorych na trąd. Mieszka z nimi...

Jak demontuje się katolicką Polskę? | Kowalewska

➤ Czy w Polsce niszczy się wiarę tak, jak zniszczono ją w Irlandii? ➤ Jakie sposoby inżynierii społecznej...

To nie aborcja jest miłosierdziem dla dziecka | Podlewska i Bałtroszewicz

To nie aborcja jest miłosierdziem dla dziecka, ale urodzenie go i opieka paliatywna! ➤ Czy...

Sklep EWTN Polska

Zajrzyj do naszego sklepu z wieloma publikacjami książkowymi