Abp Mieczysław Mokrzycki odwiedził EWTN Polska

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia a zarazem w 5. Rocznicę kanonizacji Jana Pawła II Telewizję EWTN Polska odwiedził wyjątkowy gość, abp Mieczysław Mokrzycki,  świadek życia i świętości papieża z Polski.

Metropolita lwowski przekazał EWTN Polska na ręce bp. Andrzeja Siemieniewskiego i Piotra Pietrusa relikwie św. Jana Pawła II.

Bardzo się cieszę, że mogę przekazać relikwie pierwszej klasy św. Jana Pawła II dla Waszej telewizji. Myślę, że Jan Paweł II będzie najlepszym patronem, ponieważ wiemy, że jako młodzieniec chciał być aktorem i miał taki szczególny dar przemawiania, docierania, dar słowa. Na pewno będzie za Wami orędował, abyście poprzez słowo i obraz mogli przepowiadać Dobrą Nowinę i budować Królestwo Boże docierając do ludzi dobrej woli.

Bp Andrzej Siemieniewski dziękując za niezwykły dar dla naszej Stacji przywołał związki jakie łączyły założycielkę EWTN z Janem Pawłem II.

Dobrze wiemy jak bardzo duchowo związana była matka Angelica, założycielka EWTN, ze św. Janem Pawłem II. Ten związek duchowy, który rozpoczął się kiedyś w Alabamie, teraz pogłębi się dzięki naszemu wrocławskiemu Oddziałowi. Będziemy szczycić się niezwykłą relikwią otrzymaną z rąk Księdza Arcybiskupa, którego związek z Janem Pawłem II jest znany.

– dodał bp pomocniczy wrocławskiego Kościoła.

Abp Mieczysław Mokrzycki skierował także kilka słów do Widzów naszej Stacji:

Bardzo serdecznie pragnę pozdrowić Telewidzów EWTN Polska, Telewizji Matki Angeliki, którą miałem osobiście poznać przez osobę Jana Pawła II, jako jego drugi sekretarz. Cieszę się, że oglądacie tą telewizję, bo ona pomaga Wam być bardziej człowiekiem, przekazuje wartości, które pomagają Wam wzrastać duchowo, moralnie oraz budować tożsamość.

ZOBACZ TAKŻE

Biskupi Ukrainy we Lwowie uczcili 100. rocznicę śmierci św. Józefa Bilczewskiego

W sobotę 18 marca w bazylice metropolitalnej we Lwowie odbyła się Msza św. z okazji 100. rocznicy śmierci św. Józefa Bilczewskiego, byłego arcybiskupa lwowskiego. W uroczystości uczestniczyli członkowie Konferencji Episkopatu Ukrainy, którzy dzień wcześniej zakończyli 58. zebranie plenarne. Modlitwie przewodniczył ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel.

HISTORIA RODZINY ULMÓW (WIDEO)

Zbliżająca się beatyfikacja małżeństwa Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci to bardzo symboliczne i zarazem bardzo polskie wydarzenie. Ale to nie tylko...

Ewangelia na niedzielę: Ślepi faryzeusze i widzący niewidomy

Gesty Jezusa wobec niewidomego są gestami Stwórcy, który ulepił z gliny pierwszego człowieka. Następnie niewidomy miał obmyć się w sadzawce Siloe, co z greckiego znaczy „posłany”. W Ewangelii Jana „Posłany” to jakby drugie imię Jezusa. Tak więc niewidomy odzyskał wzrok, bo zanurzył się w samym Jezusie. To także oczywiste przywołanie sakramentu chrztu. Na te aspekty zwraca uwagę ks. Krzysztof Wons dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, w komentarzu na IV niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca.

Kto zgrzeszył: niewidomy czy jego rodzice?

Przechodząc obok człowieka niewidomego od urodzenia uczniowie zapytali Jezusa, czy zgrzeszył on czy jego rodzice. Skąd takie pytanie? Czy jest jakiś związek z Biblią lub tradycją żydowską? – o tym, czy według Biblii Hebrajskiej dzieci mogą ponosić konsekwencje grzechu rodziców pisze w komentarzu dla Centrum Heschela KUL Shlomo Libertowski, wykładowca Tory w Beth Shemesh. Komentarz pozwala głębiej zrozumieć pytanie uczniów i odpowiedź Jezusa z Ewangelii czwartej Niedzieli Wielkiego Postu (J 9, 1-42).