Komunikat prasowy redakcji telewizji katolickiej EWTN Polska

Wrocław, 24 października 2022

W dniu 22 października 2022, Google Inc. wyłączył bez żadnego ostrzeżenia kanał telewizji katolickiej EWTN Polska, znajdujący się na platformie YouTube.

Kanał telewizji EWTN gromadzi od 4 lat na codziennej nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, transmitowanej na żywo z Kaplicy w Niepokalanowie, blisko milion użytkowników miesięcznie. Kaplica ta odegrała niezwykłą rolę podczas epidemii Covid-19, podtrzymując i dając nadzieję milionom ludzi na całym świecie.

Na kanale EWTN Polska, który subskrybuje 146 tysięcy osób, znajduje się 4500 materiałów video.

10 kwietnia 2021 kanał został zawieszony za „naruszenie zasad społeczności”, wtedy po interwencji naszych widzów oraz społeczności międzynarodowej został on przywrócony po 24 godzinach.

Tym razem kanał został całkowicie wyłączony bez ostrzeżenia, bez jakiejkolwiek korespondencji czy informacji, wbrew regulaminowi i zasadom ustalonym przez YouTube.

EWTN Polska wypełniła wszystkie procedury odwoławcze przewidziane w takiej sytuacji. Nie pomogły kontakty z działem technicznym Google i działem technicznym YouTube oraz z przedstawicielami Zarządu Google Europe.

Przekazywane przez nich powody zamknięcia kanału wykluczają się wzajemnie. Raz jest to „naruszenie zasad społeczności”, innym razem „przejęcie (przez osobę trzecią) konta Google celem wysyłania SPAM”, jeszcze innym „przejęcie kanału YouTube”.

 Bez względu na przyczyny, od ponad 48 godzin nasze prośby o przywrócenie kanału są ignorowane.

W tej trudnej sytuacji prosimy o modlitwę i wsparcie.

#AdoracjaZablokowana