Wspólnota młodzieżowa ,,Razem’’ z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu wraz z opiekunem ks. Bartoszem Kocurem stworzyła Kalendarz Adwentowy.

Adwent 2.0 – to telefoniczna aplikacja w formie papierowego kalendarza na Adwent 2023.

Celem kalendarza jest przygotowanie się do Świąt Narodzenia Pańskiego poprzez owocne przeżycie czasu Adwentu. Każda kartka z kalendarza imituje telefoniczną aplikację, która ma zachęcić do codziennego rozważania Słowa Bożego.

Na każdej kartce z kalendarza znajdziemy

  • Siglum biblijne
  • Ewangelię z dnia z pytaniami do medytacji
  • Intencję modlitwy.

To wspaniała duchowa forma przeżycia Adwentu ze Słowem Bożym nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieci i młodzieży!

Kalendarz Adwent 2:0 kupicie na stronie: https://familis.pl/boze-narodzenie/9957-adwent-20-papierowy-kalendarz-adwentowy-2023-9788375027198.html

Koszt kalendarza to 12 zł. Całość dochodu zostanie przeznaczona na wsparcie Wspólnoty Młodzieżowej „Razem.”

Wspólnota młodzieżowa istnieje już 4 lata i obecnie składa się z 10 członków, którymi są uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Oprócz cotygodniowych spotkań w piątek, wspólnota do tej pory podejmowała wiele inicjatyw takich jak: ,,Parafianie za parafian’’, w której zachęcała parafian do modlitwy za swój Kościół lokalny, Kalendarz Wielkopostny z zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu oraz zeszłoroczny kalendarz Adwentowy oparty na Słowie Bożym.

Oficjalna strona Adwent 2:0 https://www.kalendarznaadwent.pl/