8 MINUT Z O. ZACHEUSZEM. REKOLEKCJE ADWENTOWE

Polecamy Państwu cykl 8-minutowych rekolekcji na Adwent „Chrystus przychodzi „. Poprowadzi je o. Zacheusz Drążek, franciszkanin, który do niedawna posługiwał  w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego w Jerozolimie. 

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM

W jaki sposób możemy przygotować się na Boże Narodzenie? Co zafascynowało o. Zacheusza, gdy mieszkał w Jerozolimie? I czego możemy się nauczyć od św. Ignacego Loyoli? To pytania, na które gospodarz programu odpowiada w pierwszym odcinku pt. „Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa”  Ojciec Zacheusz Drążek komentuje Ewangelię Mt 24, 37-44 i przypomina postać świętego jezuity i często używanego przez niego terminu „walka duchowa”.

REKOLEKCJE ADWENTOWE Z EWTN POLSKA:

„Chrystus przychodzi” to cykl 8-minutowych rekolekcji na Adwent, które przygotowaliśmy w Redakcji dla Państwa. Konferencje będą pojawiać się na naszym kanale co sobotę o godz. 19. 

30 listopada: Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa – komentarz do niedzielnej Ewangelii Mt 24, 37-44 i postać św. Ignacego Loyoli, specjalisty od walki duchowej.

7 grudnia: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą – komentarz do niedzielnej Ewangelii  Łk 1,26-38 i przybliżenie św. Joanny Beretty Molli, specjalistki od dziękczynienia w codzienności.  

14 grudnia: Na Chrystusie spełniają się proroctwa – komentarz do niedzielnej Ewangelii  Mt 11, 2-11 i postać św. Teresy Wielkiej, autorki zdania, że Bóg sam wystarcza

21 grudnia: Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida –komentarz do niedzielnej Ewangelii Mt 1, 18-24, postać św. Maksymilian Marii Kolbego i Jego służba drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 19.00 na nasze media społecznościowe!

ZOBACZ PIERWSZY ODCINEK:

JAK NAS OGLĄDAĆ? 

Wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść na naszą stronę internetową www.ewtn.pl Nasze produkcje są także dostępne na YouTube i Facebooku

 

 

EWTN Polska

FREE
VIEW