Diecezja włocławska: młodzi wśród wolontariuszy chorych

Wolontariusze wyjątkową pomocą dla osób chorych i niepełnosprawnych. Dlatego bardzo cieszy, gdy wśród nich pojawia się wiele ludzi młodych. A tak było na rekolekcjach w Licheniu.

źródło: diecezja włocławska | 04 grudnia 2024 | 
fot. diecezja włocławska
Dziękujemy, że czytasz ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2024 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu odbyły się diecezjalne rekolekcje dla wolontariuszy osób chorych i niepełnosprawnych z diecezji włocławskiej. Udział w wydarzeniu wzięło 23 ludzi, którzy na co dzień angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Tematem przewodnim rekolekcji była Ewangelia św. Marka, a celem – pogłębienie relacji z Jezusem oraz refleksja nad rolą, jaką pełnią w życiu osób chorych i niepełnosprawnych.

Przez trzy dni uczestnicy, pod przewodnictwem ks. Przemysława Pilarskiego i ks. Adama Grabowskiego, medytowali nad fragmentami Ewangelii, które prowadziły ich do głębszego poznania Jezusa i umocnienia swojej wiary. Był to czas duchowego skupienia, który pozwolił wolontariuszom na nowo odkryć sens swojej służby. Kluczowym momentem rekolekcji była Msza Św. na zakończenie, podczas której wolontariusze odnowili przyrzeczenia chrzcielne, co symbolizowało odnowienie ich duchowego życia. Białe stroje, które uczestnicy założyli na tę uroczystość, nawiązywały do białej szaty otrzymanej podczas sakramentu chrztu świętego, przypominając o nowym życiu, jakie przez chrzest otrzymali.

Rekolekcje w Licheniu były wyjątkową okazją dla wolontariuszy, by pogłębić swoje duchowe życie i lepiej zrozumieć, jak ważna jest ich rola w pomaganiu chorym i niepełnosprawnym. Był to czas nie tylko modlitwy i refleksji, ale także umocnienia w służbie drugim człowiekowi. Wolontariat dla chorych to dla młodych ludzi sposób na praktykowanie miłości bliźniego, a rekolekcje w Licheniu z pewnością stanowiły dla nich inspirację do dalszego angażowania się w tę szlachetną misję.


ZOBACZ TAKŻE

Ewangelia na niedzielę: Czy dziś rodzą się prorocy?

Scena chrztu w Jordanie ukazuje Boski rodowód Jezusa. Głosem z nieba Bóg potwierdza: „Tyś jest mój Syn umiłowany”. Jan Chrzciciel, wielki pokorny prorok, mówi, że wobec Jezusa nie jest godzien wykonać nawet posługi niewolnika – tym było wiązanie sandałów. Symbolikę chrztu Chrystusa i aktualność misji prorockich wyjaśnia komentarz przygotowany przez Centrum Formacji Duchowej w Krakowie na niedzielę Chrztu Pańskiego, 12 stycznia.

Jednak dwie płcie? Sąd w USA unieważnia decyzję odchodzącego prezydenta Bidena

Sąd federalny unieważnia przepis administracji Bidena dotyczący tożsamości płciowej w szkołach. Decyzja sądu chroni prawa stanów i wolność słowa w edukacji. Czas czytania: Około 3 minuty. Źródło: |...