Krużganki klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie znów wypełnią się aromatem świątecznych ciast oraz tysiącami książek. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” z ogromną przyjemnością ogłasza kolejną edycję akcji charytatywnej „Ciacho za ciacho”, która odbędzie się 10 grudnia. Inicjatywa „Ciacho za ciacho” to również kiermasz świątecznych rękodzieł i wielu wyjątkowych wydarzeń. W ciągu całego dnia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licytacji, koncercie scholi beczkowej oraz obejrzeć spektakl teatralny przygotowany przez grupę „Karton” oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących, o których będziemy informować na naszych mediach społecznościowych. To doskonała okazja, aby nie tylko wspierać najbardziej potrzebujących, ale także spędzić czas w świątecznej atmosferze.

Akcja „Ciacho za ciacho” powstała w 2003 roku i od tamtej pory stanowi wyjątkowy moment pomocy dla tych, którzy jej potrzebują. Warto podkreślić, że wszystkie zebrane środki z tej inicjatywy zawsze trafiają w ręce organizacji, które świadczą wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących.

Tegoroczna edycja przyjmuje hasło „Rozpalmy światło w chaosie”. Środki zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz dwóch ważnych projektów. Pierwszym z nich jest centrum edukacyjne ZAVARIAN, które ma na celu zachowanie kulturowego dziedzictwa ormiańskich chrześcijan w Aleppo. Aby to dziedzictwo mogło przetrwać, niezbędny jest stały dostęp do prądu, dlatego część zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup i instalację 40 paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Drugim projektem, na który zostaną przekazane środki, jest Szkoła Al Farah w Syrii. Celem jest zapewnienie młodym uczniom narzędzi do nauki i rozwijania umiejętności.
Dzięki zebranym środkom na wydarzeniu, organizacja Caritas Polska będzie w stanie dostarczyć panele fotowoltaiczne oraz niezbędne wyposażenie, takie jak stoły i krzesła, projektor z ekranem, wyposażenie laboratorium i komputery.

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w akcji „Ciacho za ciacho”, aby razem rozpalić światło w chaosie i wspólnie pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. To wyjątkowa okazja, aby uczynić ten przedświąteczny czas jeszcze bardziej pełnym miłości i wsparcia dla innych. Jeśli nie możesz do nas dołączyć 10 grudnia w Krakowie, nadal masz możliwość wsparcia naszej akcji poprzez zbiórkę internetową pod adresem: ciacho.dominikanie.pl od 3-13 grudnia 2023 roku.

fot. Julia Książko