Droga Krzyżowa z kard. Wyszyńskim

Zapis Drogi Krzyżowej dla lekarzy zarejestrowany 15 kwietnia 1962 roku w Laskach koło Warszawy. Przewodniczy kard. Stefan Wyszyński, prymas Polski.

Kard. Wyszyński: „Pragniemy wspólnie modlić się z Tobą, Chryste, i z Twoją Matką. Przecież tej nocy, po aresztowaniu, byłeś sam w ciemnicy. I samotna była Twoja Matka. Jak bardzo pragniemy wejść w Twoje samotne myśli i uczucia. Otoczony zazwyczaj rzeszą, wierną gromadką Twoich uczniów, odczułeś naraz wokół siebie – pustkę. Zapanowała wokół Ciebie wielka cisza. Nie dochodziły już do Ciebie żadne ludzkie głosy. Może słyszałeś tylko kroki straży czuwających, może brzęk żelaza?” (…)

Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Prostyń: jedyne polskie sanktuarium Trójcy Świętej

„Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni” – mawiał bł. kard. Stefan Wyszyński, którego ojciec pracował w miejscowym kościele jako organista i tu zawarł związek małżeński. Chociaż w Polsce jest wiele kościołów pw. Trójcy Świętej, sanktuarium jest tylko jedno - w Prostyni, w diecezji drohiczyńskiej. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Orędzie Papieża Franciszka na Anioł Pański (15 czerwca 2025): Sport jako droga do pokoju

Przeżyj wraz z Papieżem Franciszkiem triumf radości sportu jako drogi do pokoju i braterstwa – od Jubileuszu Sportu po wołanie o dialog na światowych arenach konfliktów. Zobacz, jak modlitwy za Mjanmę, Nigerię i Sudan splatają się z beatyfikacją młodego męczennika z Konga, niosąc nadzieję przed Jubileuszem Młodzieży.

Sport jako modlitwa Trójcy: Papież Leon XIV otwiera Jubileusz Sportu

Odkryj, jak papież Leon XIV połączył dynamikę sportu z mistyką Trójcy Przenajświętszej podczas Jubileuszu Sportu w Bazylice św. Piotra. Dowiedz się, dlaczego warto „dawać z siebie wszystko” – na boisku i w codziennym życiu – i jak sport może stać się drogą duchowej formacji.