EWTN Polska rozpoczęła nadawanie

EWTN Polska oficjalnie rozpoczęła nadawanie.

– Dziś uruchomiliśmy wrocławskie studio, to świetna okazja, aby się spotkać w światowej rodzinie EWTN

 – mówi ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor polskiego Oddziału.

Na spotkanie przyjechali do Wrocławia reprezentanci EWTN z całego świata m.in. szef sieci Michael Warsaw z USA, goście z Czech, Chorwacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Eucharystii inaugurującej działalność Stacji przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, a homilię wygłosił dyrektor EWTN Polska Ks. Piotr Wiśniowski.

– To wspaniały dzień dla Kościoła w Polsce i całej rodziny EWTN na całym świecie. Wierzę, że św. Maksymilian Kolbe i Matka Angelika patrzą na nas z nieba i się uśmiechają

– mówił Michael Warsaw, prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy EWTN podczas inauguracji.

W spotkaniu wziął udział abp Marian Gołębiewski, arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej, który poświęcił nowe wrocławskie studio telewizji.

Obecnie program EWTN Polska dostępny jest w Internecie. Docelowo Stację będzie można oglądać w telewizjach kablowych oraz na platformach cyfrowych. W ramówce znajdują się codzienne transmisje nabożeństw z Niepokalanowa, programy amerykańskie i własne produkcje o tematyce społecznej, a zwłaszcza małżeńskiej i rodzinnej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TAKŻE

Patronowie Dnia: Św. Aniołowie Stróżowie, „przyjaciele ludzkich losów”

Według teologii chrześcijańskiej aniołowie to istoty duchowe i nieśmiertelne, rozumne i wolne, stworzone przez Boga, aby oddawać Mu cześć, być Jego posłańcami i ochraniać ludzi – przypomina ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 2 października wspominamy świętych Aniołów Stróżów.

Synowie jednego Ojca – Żydzi i Chrześcijanie – starożytne interpretacje przypowieści Jezusa

Jezus w niedzielnej przypowieści opowiada o właścicielu winnicy i jego dwóch synach. Pierwszy poproszony przez ojca o pracę w winnicy odpowiada pozytywnie, ale potem rezygnuje. Drugi najpierw odmawia, ale potem spełnia prośbę ojca. Starożytne interpretacje w pierwszym synu widzą Izrael, natomiast drugi symbolizuje nawróconych pogan i grzeszników, przyszły Kościół. „Izrael i Kościół łączą szukanie i pełnienie woli Bożej. Tylko przez wiarę popartą świadectwem miłości i dobrych czynów wchodzimy wspólnie do Królestwa Bożego” – pisze w komentarzu do Ewangelii 1 października dla Centrum Heschela KUL jego dyrektor biblista ks. dr hab. Marcin Kowalski, prof. KUL.

Ewangelia na niedzielę: obojętność – niepozorna droga do wielkiego upadku

Jezus opowiedział przypowieść o człowieku, który jako właściciel troszczy się o winnicę, a jako ojciec troszczy się o synów, ucząc ich odpowiedzialności. Na początku pyta: „Co myślicie?”. Prosi, by zajęli stanowisko i nie byli obojętni. Taką refleksję w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 1 października proponuje ks. Piotr Szerszeń, wieloletni duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

Patron Dnia: Św. Wincenty à Paulo, który „dałby się zjeść biednym”

Mąż opatrznościowy XVII-wiecznej Europy, który „dałby się zjeść biednym” – pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 27 września przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo (1581-1660), prezbitera. Beatyfikowany został w 1729 roku przez Benedykta XIII, a kanonizowany w 1737 roku przez Klemensa XII. Jego relikwie znajdują się w Paryżu. Jest patronem dzieł miłosierdzia, lazarystów, szarytek i kleru.