EWTN Polska rozpoczęła nadawanie

EWTN Polska oficjalnie rozpoczęła nadawanie.

– Dziś uruchomiliśmy wrocławskie studio, to świetna okazja, aby się spotkać w światowej rodzinie EWTN

 – mówi ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor polskiego Oddziału.

Na spotkanie przyjechali do Wrocławia reprezentanci EWTN z całego świata m.in. szef sieci Michael Warsaw z USA, goście z Czech, Chorwacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Eucharystii inaugurującej działalność Stacji przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, a homilię wygłosił dyrektor EWTN Polska Ks. Piotr Wiśniowski.

– To wspaniały dzień dla Kościoła w Polsce i całej rodziny EWTN na całym świecie. Wierzę, że św. Maksymilian Kolbe i Matka Angelika patrzą na nas z nieba i się uśmiechają

– mówił Michael Warsaw, prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy EWTN podczas inauguracji.

W spotkaniu wziął udział abp Marian Gołębiewski, arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej, który poświęcił nowe wrocławskie studio telewizji.

Obecnie program EWTN Polska dostępny jest w Internecie. Docelowo Stację będzie można oglądać w telewizjach kablowych oraz na platformach cyfrowych. W ramówce znajdują się codzienne transmisje nabożeństw z Niepokalanowa, programy amerykańskie i własne produkcje o tematyce społecznej, a zwłaszcza małżeńskiej i rodzinnej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TAKŻE

Biskupi Ukrainy we Lwowie uczcili 100. rocznicę śmierci św. Józefa Bilczewskiego

W sobotę 18 marca w bazylice metropolitalnej we Lwowie odbyła się Msza św. z okazji 100. rocznicy śmierci św. Józefa Bilczewskiego, byłego arcybiskupa lwowskiego. W uroczystości uczestniczyli członkowie Konferencji Episkopatu Ukrainy, którzy dzień wcześniej zakończyli 58. zebranie plenarne. Modlitwie przewodniczył ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel.

HISTORIA RODZINY ULMÓW (WIDEO)

Zbliżająca się beatyfikacja małżeństwa Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci to bardzo symboliczne i zarazem bardzo polskie wydarzenie. Ale to nie tylko...

Ewangelia na niedzielę: Ślepi faryzeusze i widzący niewidomy

Gesty Jezusa wobec niewidomego są gestami Stwórcy, który ulepił z gliny pierwszego człowieka. Następnie niewidomy miał obmyć się w sadzawce Siloe, co z greckiego znaczy „posłany”. W Ewangelii Jana „Posłany” to jakby drugie imię Jezusa. Tak więc niewidomy odzyskał wzrok, bo zanurzył się w samym Jezusie. To także oczywiste przywołanie sakramentu chrztu. Na te aspekty zwraca uwagę ks. Krzysztof Wons dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, w komentarzu na IV niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca.

Kto zgrzeszył: niewidomy czy jego rodzice?

Przechodząc obok człowieka niewidomego od urodzenia uczniowie zapytali Jezusa, czy zgrzeszył on czy jego rodzice. Skąd takie pytanie? Czy jest jakiś związek z Biblią lub tradycją żydowską? – o tym, czy według Biblii Hebrajskiej dzieci mogą ponosić konsekwencje grzechu rodziców pisze w komentarzu dla Centrum Heschela KUL Shlomo Libertowski, wykładowca Tory w Beth Shemesh. Komentarz pozwala głębiej zrozumieć pytanie uczniów i odpowiedź Jezusa z Ewangelii czwartej Niedzieli Wielkiego Postu (J 9, 1-42).