Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Caritas Polska

Betlejemskie Światło Pokoju dociera do polskich miast i wsi, do urzędów, instytucji i organizacji. Światło prosto z Groty Narodzenia Pańskiego przekazują przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego. W czwartek 14 grudnia zapłonęło w Sejmie, dzień później m.in. w Pałacu Prezydenckim.

Odebrał je też dyrektor Caritas Polska ks. dr Marcin Iżycki. O tym wydarzeniu opowiedział Maciej Dubicki z Caritas. Zwrócił uwagę, że Betlejemskie Światło Pokoju jest też przekazywane na świecach Caritas Polska.

W tym roku przekazanie płomienia polskim harcerzom miało miejsce w Zakopanem 10 grudnia. Światło jest dalej niesione do środowisk, instytucji i domów w całej Polsce. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 r. w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przekazywane jest przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. W akcję od 1997 r. włączył się także Związek Harcerstwa Polskiego.

Family News Service

- Rekama -
@Zainteresował Cię artykuł? Chciałbyś zabrać głos w tej sprawie? Wyrazić spoją opinię? Skomentować? Napisz na redakcja@ewtn.pl Wybrane wypowiedzi opublikujemy.
Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Spojrzenie Jezusa przemienia rzeczywistość.

Papież Leon XIV podczas modlitwy Anioł Pański wezwał do patrzenia na świat litościwym spojrzeniem Chrystusa. Zwrócił też uwagę na nowych błogosławionych z Polski i...

Siewiaryniec: W białoruskim więzieniu najgorszy jest karcer. Tam pomoże tylko Bóg

Paweł Siewiaryniec, współprzewodniczący Białoruskich Chrześcijańskich Demokratów, w pierwszym wywiadzie po wyzwoleniu dla polskojęzycznej telewizji, opowiada o swoim nawróceniu, pobytach w więzieniach i łączeniu polityki...