FENOMEN KOŚCIOŁA W POLSCE

O tym jaki jest Kościół w Polsce, co go różni od Kościoła w Niemczech i jakie to miało znaczenie w historii obu krajów – z ks. prof. Dariuszem Oko rozmawia red. Krzysztof Kunert.

I Kongres Wieczystej Adoracji odbył się w Krzeszowie na Dolnym Śląsku. Wśród prelegentów Kongresu byli m.in. bp Andrzej Siemieniewski, bp Ignacy Dec, Marek Jurek, ks. prof. Dariusz Oko, ks. dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego w Legnicy i wielu innych cenionych specjalistów. Kongres był także okazją do spotkania się z siostrami klaryskami, które na co dzień żyją za klauzurą i należą do tego samego zgromadzenia, co Matka Angelica, założycielka telewizji EWTN.

ZOBACZ TAKŻE

Co pisali papiescy nuncjusze o wojnach z udziałem Polski? Zaproszenie na spotkanie w Stacji Naukowej PAN w Rzymie

Papiescy dyplomaci słali do Watykanu z Krakowa i Warszawy informacje na temat wojen toczonych przez polskie wojska w XVII wieku. O tym, co te listy mówią na temat polskiej historii będzie się można dowiedzieć podczas prelekcji 15 listopada w Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Rzymie.

PFROŻ: Czarny dzień polskiej demokracji

Krótko po decyzji Sejmu o skierowaniu kontrowersyjnego projektu nowelizacji Kodeksu karnego do dalszych prac, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wydała stanowcze oświadczenie. Organizacja nazwała...

Ewangelia na niedzielę: Bóg nie mieszka na powierzchni

W Jerozolimie na dziedzińcu świątyni Jezus obserwuje tłum ludzi składających pieniężne ofiary, zwraca uwagę nie na bogatych darczyńców, lecz na wdowę, która wrzuca do skarbony najmniejszą ofiarę. Nie zatrzymuje się na powierzchni rzeczy i wydarzeń; nie daje się oszukać przez spektakularne gesty. Do dostrzegania tego, co przekracza pozory, zachęca Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 10 listopada.