Kaplica adoracji na wrocławskim dworcu

Z przygotowaniami kaplicy adoracyjnej na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu organizatorzy powinni zdążyć do Świąt Bożego Narodzenia. Zamontowano już ołtarz, a wkrótce zostanie zainstalowany wystrój wnętrza.

To pierwsza kaplica dworcowa w kraju, gdzie odbywać się będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chcemy, by podróżni mogli wejść tu na chwilę, powierzyć swoje troski, porozmawiać o radościach

– mówi ks. Jan Kleszcz, kapelan kolejarzy

A także by włączyli się w modlitwę w intencji pokoju.

Kaplica adoracyjna jest jedną tych kaplic, które od lat zakłada na świecie Communita Regina della Pace, tworząc w ten sposób centra nieustannej modlitwy o pokój. Ludzie modlą się w nich przede wszystkim o pokój we własnym sercu i pokój w świecie.

Do tej pory powstało 12 kaplic, które symbolizują 12 gwiazd w koronie Matki Bożej. Powstały one m.in. w Betlejem w Palestynie, w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej, w Kibeho w Rwandzie. Z ostatniej z nich, w polskim Niepokalanowie, transmitujemy dla Państwa wieczystą adorację. Kaplica we Wrocławiu włącza się w kolejną ideę: kaplic na płaszczu Maryi. W swoim przesłaniu i wystroju będzie nawiązywać do objawienia Matki Bożej w Guadalupe, która na płaszczu św. Juana Diego pojawiła się w płaszczu z gwiazd.

Adorację z polskiej kaplicy pokoju we Wrocławiu planujemy także transmitować na naszym kanale.

Aby w pełni ukończyć kaplicę, potrzebna jest Państwa pomoc. Stąd: chętnych do włączenia się zapraszamy na:

https://zrzutka.pl/emrwnr

ZOBACZ TAKŻE

ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,Najtkliwsze przekazując uczucia...

ŚW. ANDRZEJ BOBOLA PATRONEM EWTN POLSKA

Księża, siostry zakonne, zespół EWTN Polska, Przyjaciele, Sympatycy i Dobrodzieje Telewizji EWTN - łączący się we wspólnej modlitwie także przed ekranami monitora....