Narodowy Orszak Chrystusa Króla w Warszawie już 16 maja

Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla serdecznie zaprasza na II Narodowy Orszak Chrystusa Króla, który 16 maja przejdzie ulicami Warszawy. Organizatorom i uczestnikom błogosławi abp Adrian Galbas, Arcybiskup, Metropolita Warszawski.

Więcej artykułów o Kościele znajdziesz na stronie głównej: ewtn.pl

Autor: Agnieszka Bialik, rzecznik prasowy Narodowego Orszaku Chrystusa Króla | 14 maja 2026 | 
Photo credit: Instytut Ordo Caritatis
Tekst został przetłumaczony i opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.


Hasłem tegorocznego Orszaku jest wezwanie: „Chryste Królu, zjednocz nas!”. Na trasę wyruszymy w roku 10. rocznicy  Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w ramach Wielkiej Nowenny Jubileuszu 2000-lecia Odkupienia oraz w liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Boboli, jednego z patronów Polski.

Uroczystości rozpoczniemy Mszą św. o godz. 14 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8. Liturgii przewodniczyć będzie J.E. ks. bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych. Około godz. 15 nastąpi wymarsz Narodowego Orszaku Chrystusa Króla ulicami: Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, Aleja Niepodległości do sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61). Trasa marszu liczy ok. 6,5 km. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli pod przewodnictwem J.E. ks. abp Adriana Galbasa.

Pierwszy Narodowy Orszak Chrystusa Króla odbył się 8 czerwca 2025 r. Rozpoczął się Mszą św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a zakończył w Katedrze Wawelskiej, gdzie nastąpiło odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Uczestniczyło w nim ok. 5 tys. osób, a hasłem było wezwanie: „Chrystus Król, nasza nadzieja”. Wydarzenie to miało miejsce w Roku Jubileuszowym, w rocznicę kanonizacji Jadwigi, Króla Polski, dokonanej w Krakowie w 1997 roku przez świętego Jana Pawła II. W roku 2025 obchodziliśmy również 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego. Narodowy Orszak Chrystusa Króla organizowany był i jest w ramach ogłoszonej przez Episkopat Polski dziewięcioletniej Nowenny przed wielkim Jubileuszem 2000-lecia Odkupienia.

Więcej szczegółów na stronie: www.narodowyorszak.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


- Rekama -
@Zainteresował Cię artykuł? Chciałbyś zabrać głos w tej sprawie? Wyrazić spoją opinię? Skomentować? Napisz na redakcja@ewtn.pl Wybrane wypowiedzi opublikujemy.
Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Warszawa: Filmowy hołd dla ks. Orzechowskiego

Już 16 czerwca (wtorek) zapraszamy na bezpłatny pokaz dokumentu o jednym z najbardziej charyzmatycznych kapłanów w dziejach wrocławskiej opozycji antykomunistycznej: „Orzech. Zawsze chciałem...