Nie zapominamy o poszkodowanych przez powódź!

Kościół wrocławski, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, przekazał dziś 1000 ton opału o wartości ponad 1,7 miliona złotych, wspierając mieszkańców gminy Lewin Brzeski poszkodowanych przez powódź.

źródło: | Archidiecezja Wrocławska | 08 listopada 2024 | 
Tekst został przetłumaczony i opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Dziękujemy, że czytasz ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.

Ten ogromny dar trafi do mieszkańców gminy Lewin Brzeski za pośrednictwem burmistrza Artura Kotary. Symboliczny bon na zakup opału został wręczony burmistrzowi przez abp. Józefa Kupnego podczas konferencji prasowej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

– Chodzi o mądrą i długofalową pomoc. Spełniamy dane wcześniej słowo. Widzimy, jak spadły temperatury. Idzie naprawdę trudny czas. Oczywiście oprócz takiego wsparcia ciągle modlimy się za dotkniętych powodzią. Nie przestaniemy ich wspierać i nie zapomnimy o nich. Kościół jest autentyczny w swoich naukach – powiedział abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Jednocześnie abp Kupny wyraził wdzięczność wszystkim diecezjanom, którzy składają ofiary na wsparcie poszkodowanych. Podkreślił, że jest to wyraźny sygnał solidarności i zaangażowania Kościoła w pomoc potrzebującym. Walka z czasem trwa, a osuszanie domów wciąż jest wielkim wyzwaniem. Zima zbliża się nieubłaganie…

Burmistrz Artur Kotara wyraził wdzięczność za wsparcie, które pomoże ogrzać około tysiąc domów oraz osuszyć zawilgocone budynki przed nadchodzącą zimą. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wcześniej dostarczała również osuszacze, agregaty prądotwórcze, myjki ciśnieniowe oraz środki czystości, wspierając mieszkańców w usuwaniu skutków powodzi.


ZOBACZ TAKŻE

Polonia z Rzymu wita Adwent na Mentorelli, śladami Karola Wojtyły

W przepięknie położonym wśród gór otaczających Rzym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentorelli rozpoczęli uroczyście Adwent 2024 roku Polacy mieszkający w stolicy Włoch i okolicy. „Maryja w tym miejscu nas przygarnia i przedstawia swojemu Synowi” – mówił rektor sanktuarium, ojciec Adam Dźwigoń.

Meksykańscy biskupi: „Ryt Majów” nie jest uznany przez Kościół

Meksykańscy biskupi wyjaśniają, że nie istnieje formalny „ryt Majów” uznany przez Kościół katolicki. Oświadczenie pojawiło się po zamieszaniu medialnym, gdzie sugerowano, że Kościół katolicki wprowadza...

Ostatnie zdjęcia Titanica: Historia fotografa jezuity

Ojciec Francis Browne, jezuita, jest znany z tego, że zrobił ostatnie zdjęcia Titanica przed jego zatonięciem. Browne podróżował na statku na krótkim odcinku z Southampton...

Przesłanie biskupa Solarczyka na Adwent

Biskup Marek Solarczyk w swoim przesłaniu na Adwent podkreśla potrzebę głębokiego przygotowania duchowego na Boże Narodzenie. Zwraca uwagę na istotę oczekiwania w ciszy i modlitwie,...