Biskup Andrzej Siemieniewski przewodniczył 6 listopada w Niepokalanowie Mszy św. w kompleksie klasztornym, założonym przez św. Maksymiliana Kolbego w 1927 roku.

Na początku Mszy św. w kaplicy św. Maksymiliana ks. Mariusz Słowik, opiekun Niepokalanowa, przekazał Martinowi Rothweilerowi, dyrektorowi zarządzającemu EWTN Niemcy, relikwie polskiego świętego, który zginął zamordowany przez niemieckich nazistów w obozie koncentracyjnym Auschwitz w 1941 roku. Relikwie będą przechowywane w kaplicy EWTN w Kolonii w zachodnich Niemczech.

„To symboliczny, głęboki gest i zaszczytem dla nas jest w tym szczególnym miejscu przyjąć relikwię św. Maksymiliana Kolbego – podkreśla Martin Rothweiler, szef niemieckiego EWTN.

Telewizja EWTN w Niemczech została założona w lipcu 2000 roku. Pierwsze niemieckojęzyczne produkcje zostały wyemitowane w Europie w październiku tego roku.

EWTN oficjalnie uruchomił niemiecki kanał telewizyjny EWTN katholisches TV w dniu 6 listopada 2011 r. Ponad 21 milionów gospodarstw domowych — około 44 miliony ludzi — może teraz odbierać EWTN w niemieckojęzycznej Europie.

Fot. Tomasz Piechnik/EWTN Polska