Orędzie i Błogosławieństwo „Urbi et Orbi” Papieża na Boże Narodzenie

W orędziu „Urbi et Orbi” na Boże Narodzenie Papież wezwał do pokoju, nadziei i pojednania, przypominając o otwartych drzwiach Bożego miłosierdzia. Przesłanie skierowane do ludzi na całym świecie podkreśla potrzebę zakończenia konfliktów i budowania braterstwa.

Piotr M. Pietrus | Vatican News | 25 grudnia 2024 | 
Tekst został przetłumaczony i opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Dziękujemy, że czytasz ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.

Orędzie Papieża na Boże Narodzenie 2024: Pokój, Nadzieja i Miłość

Drodzy Bracia i Siostry, dobrych Świąt Bożego Narodzenia! W te szczególne święta Ojciec Święty przypomniał o niezwykłej tajemnicy narodzin Jezusa Chrystusa, która ponad dwa tysiące lat temu rozświetliła świat nadzieją i miłością. Dziewica Maryja, owinięta w moc Ducha Świętego, wydała na świat Syna Bożego, który stał się cłowiekiem, by przemawiać do każdego z nas słowami: „Ja cię miłuję, przebaczam ci, powróć do mnie, drzwi mojego Serca są otwarte”.

Wezwanie do Powrotu do Boga

Papież z mocą wezwał do powrotu do Boga, którego Serce zawsze pozostaje otwarte na każdą osobę. Drzwi Święte Jubileuszu, otwarte w Bazylice Świętego Piotra, przypominają o Jezusie jako Bramie Zbawienia. To zaproszenie do pojednania się z Bogiem, z samym sobą i z innymi. „Nie lękajcie się! Drzwi są otwarte, szeroko otwarte!” – zachęcał Ojciec Święty.

Papieski Apel o Pokój na Świecie

W szczególny sposób Papież zaapelował o pokój na świecie, prosząc o zakończenie konfliktów zbrojnych, zwłaszcza na Ukrainie, Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji. „Niech zamilknie broń, niech drzwi dialogu i pokoju zostaną otwarte!” – apelował. Ojciec Święty wyraził solidarność z chrześcijanami cierpiącymi prześladowania oraz z narodami dotkniętymi wojnami i kryzysami humanitarnymi.

Jezus jako Brama Nadziei

W świątecznym przesłaniu Papież przypomniał o szczególnym miejscu dzieci, osób starszych, bezdomnych, uchodźców, bezrobotnych i więźniów w sercu Chrystusa. Wskazał na rolę ludzi dobrej woli – rodziców, nauczycieli, pracowników służb społecznych i misjonarzy, którzy swoim codziennym trudem budują świat lepszy dla przyszłych pokoleń. Wyraził głęboką wdzięczność za ich poświęcenie.

Rok Jubileuszowy – Okazja do Przebaczenia

Ojciec Święty podkreślił, że Rok Jubileuszowy jest okazją do darowania długów, zarówno materialnych, jak i tych duchowych, które dzielą ludzi. „Syn Boży przyszedł, aby nas uzdrowić i nam przebaczyć. Jako pielgrzymi nadziei, wyjdźmy Mu na spotkanie!” – zachęcał Papież, wzywając do otwarcia drzwi naszych serc na łaskę Chrystusa.

Podsumowanie Orędzia Papieskiego

Niech to orędzie będzie inspiracją do budowania pokoju, nadziei i miłości w każdym zakątku świata. Życząc wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, Papież przypomniał o odwiecznym przesłaniu Ewangelii: Bóg jest z nami i nigdy nas nie opuszcza.


Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Zapraszamy do zapisania się do newslettera. Wesprzyj naszą misję, przekaż nam darowiznę. Wspólnie możemy zmieniać świat. Dobro, Prawda i Piękno zwyciężą!

#UrbiEtOrbi #BożeNarodzenie #Pokój #Nadzieja #Miłość #Jubileusz #PapieżFranciszek #Przebaczenie #Pojednanie #Chrześcijaństwo #EWTNPolska #ŚwiętaBożegoNarodzenia

Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Brat Albert Chmielowski – dziedzictwo miłosierdzia żyje w XXI wieku

Święty Brat Albert (Adam) Chmielowski, wspominany 17 czerwca, był malarzem i powstańcem, który porzucił karierę artystyczną, by służyć najuboższym. W 1888 r. założył Zgromadzenie...

Prostyń: jedyne polskie sanktuarium Trójcy Świętej

„Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni” – mawiał bł. kard. Stefan Wyszyński, którego ojciec pracował w miejscowym kościele jako organista i tu zawarł związek małżeński. Chociaż w Polsce jest wiele kościołów pw. Trójcy Świętej, sanktuarium jest tylko jedno - w Prostyni, w diecezji drohiczyńskiej. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.