Polskie sanktuarium św. Michała Archanioła

Jak to się stało, że w Polsce, na Podkarpaciu, powstało miejsce poświęcone Archaniołowi? I jakie nabożeństwa z tego wyjątkowego sanktuarium będziemy transmitować już 2 listopada?

Sanktuarium św. Michała Archanioła istnieje w Polsce od 2007 r. Swoją obecność w tym miejscu, zawdzięcza, wyjątkowemu kapłanowi, wizjonerowi i społecznikowi, żyjącemu jeszcze w czasach zaborów – ks. Bronisławowi Markiewiczowi. Znany z pracy na rzecz najuboższych, zatroskany o rozwój duchowy ludzi i dobro Ojczyzny, założył w Miejscu Piastowym Instytut, w którym wychowywał i kształcił ubogą młodzież. Z czasem odkrywał coraz bardziej powołanie, by założyć nowe zgromadzenie zakonne, powierzone szczególnej opiece Archanioła.

Zgromadzenie męskie i żeńskie Świętego Michała Archanioła, zwane popularnie michalitami i michalitkami, zostało zatwierdzone w 1921 r. Pracując wśród ludzi, w sposób naturalny szerzyli wyjątkowy kult do swojego patrona, wskazując w Nim wyjątkowego orędownika w walce ze złem i opiekuna w momencie przechodzenia człowieka do wieczności.

W sanktuarium w Miejscu Piastowym  w każdy pierwszy wtorek miesiąca sprawowane są szczególne nabożeństwa:

– Godzinki do św. Michała Archanioła (godz. 18.00-18.30)

– Litania, modlitwa o uwolnienie od zniewoleń i uzależnień i akt oddania św. Michałowi z błogosławieństwem kapłanów, w której kapłan modli się także w intencjach Widzów EWTN (godz. 18.30-19.00)

– Msza św. z sanktuarium z kazaniem (godz. 19.00).

Z Miejsca Piastowego, z Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, będziemy transmitować 2 listopada specjalne nabożeństwo i Mszę św. ku czci św. Michała – na Youtube i Facebooku EWTN Polska. A po nim, od godz. 20.00 wywiad „Święci jak gwiazdy Narodu”, w którym ks. Jan Seremak przedstawia myśli bł. Bronisława Markiewicza dotyczące Polski Zapraszamy!

(DN)

ZOBACZ TAKŻE

Papież Franciszek mianuje 21 nowych kardynałów

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież ogłosił konsystorz, który odbędzie się 8 grudnia. Wśród nowych kardynałów znajdą się duchowni z całego świata, którzy odegrają...

Parada Pułaskiego w Nowym Jorku pod hasłem wolności

„Bo wolność krzyżami się mierzy” (For Freedom is Measured with Crosses) - ten fragment piosenki „Czerwone maki na Monte Cassino” jest hasłem Parady Pułaskiego, która już po raz 87. zostanie zorganizowana w Nowym Jorku.

Hillel, Szammaj a Jezus – wizja małżeństwa w judaizmie i chrześcijaństwie

Argument Jezusa dotyczący cudzołóstwa nie jest argumentem prawnym ani społecznym. Jest to myśl całkowicie skoncentrowana na ideale małżeństwa oznaczającym byciem „jednym ciałem” - pisze w komentarzu dla Centrum Heschela KUL dr Faydra Shapiro, dyrektor Izraelskiego Centrum Relacji Żydowsko-Chrześcijańskich, komentując Ewangelię z niedzieli 6 października.