Jak to się stało, że w Polsce, na Podkarpaciu, powstało miejsce poświęcone Archaniołowi? I jakie nabożeństwa z tego wyjątkowego sanktuarium będziemy transmitować już 2 listopada?
Sanktuarium św. Michała Archanioła istnieje w Polsce od 2007 r. Swoją obecność w tym miejscu, zawdzięcza, wyjątkowemu kapłanowi, wizjonerowi i społecznikowi, żyjącemu jeszcze w czasach zaborów – ks. Bronisławowi Markiewiczowi. Znany z pracy na rzecz najuboższych, zatroskany o rozwój duchowy ludzi i dobro Ojczyzny, założył w Miejscu Piastowym Instytut, w którym wychowywał i kształcił ubogą młodzież. Z czasem odkrywał coraz bardziej powołanie, by założyć nowe zgromadzenie zakonne, powierzone szczególnej opiece Archanioła.
Zgromadzenie męskie i żeńskie Świętego Michała Archanioła, zwane popularnie michalitami i michalitkami, zostało zatwierdzone w 1921 r. Pracując wśród ludzi, w sposób naturalny szerzyli wyjątkowy kult do swojego patrona, wskazując w Nim wyjątkowego orędownika w walce ze złem i opiekuna w momencie przechodzenia człowieka do wieczności.
W sanktuarium w Miejscu Piastowym w każdy pierwszy wtorek miesiąca sprawowane są szczególne nabożeństwa:
– Godzinki do św. Michała Archanioła (godz. 18.00-18.30)
– Litania, modlitwa o uwolnienie od zniewoleń i uzależnień i akt oddania św. Michałowi z błogosławieństwem kapłanów, w której kapłan modli się także w intencjach Widzów EWTN (godz. 18.30-19.00)
– Msza św. z sanktuarium z kazaniem (godz. 19.00).
Z Miejsca Piastowego, z Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, będziemy transmitować 2 listopada specjalne nabożeństwo i Mszę św. ku czci św. Michała – na Youtube i Facebooku EWTN Polska. A po nim, od godz. 20.00 wywiad „Święci jak gwiazdy Narodu”, w którym ks. Jan Seremak przedstawia myśli bł. Bronisława Markiewicza dotyczące Polski Zapraszamy!
(DN)