Przesłanie do Polaków z ziemi św. Szarbela

„Na końcu Bóg zatriumfuje!” – mówi ojciec Charbel Beyrouthi, mnich Zakonu Libańskich Maronitów, w specjalnym przesłaniu skierowanym do Polaków z ziemi św. Szarbela.

ZOBACZ TAKŻE

Konkurs Szopek Krakowskich rozstrzygnięty

Konkurs Szopek Krakowskich rozstrzygnięty. Jury konkursowe przyznało nagrody 60 pracom w sześciu kategoriach. Od dziś nagrodzone szopki można podziwiać na wystawie w pałacu Krzysztofory w Krakowie.

Dwa rodzaje pocieszenia – jak Żydzi i chrześcijanie rozumieją apel proroka Izajasza

Dla Żydów przesłanie Izajasza dotyczy obietnicy powrotu ludu przymierza do swojej ziemi. W Ewangelii Marka słowa proroka odczytywane są w kontekście św. Jana zapowiadającego przyjście Jezusa. Znając ten kontekst chrześcijanie mogą lepiej zrozumieć żydowskie przywiązanie do ojczyzny, zobaczyć wierność Boga wobec ludu Izraela i potrzebę wszystkich ludzi otrzymania przesłania pocieszenia – o tym, jak Żydzi i chrześcijanie rozumieją słowa proroka Izajasza, do których w drugą niedzielę Adwentu nawiązuje Jan Chrzciciel, pisze dr Amy-Jill Levine, profesor Nowego Testamentu i Nauk Żydowskich, pierwsza Żydówka wykładająca Nowy Testament w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL na niedzielę 10 grudnia.

Ewangelia na niedzielę: Gdy nie wiesz, co zrobić, zacznij od Początku

Cała Biblia i Ewangelia według św. Marka rozpoczynają się od tego samego słowa: „Na początku Bóg stworzył…” (Rdz 1,1), „Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie…” (Mk 1,1). Greckie słowo archè, czyli początek, przypomina, że Jezus jest Początkiem. Słowo „początek” uświadamia mi, że mogę zacząć wszystko od początku! Ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, w takim klimacie prowadzi komentarz do Ewangelii na II niedzielę Adwentu, 10 grudnia.