Rękopisy ks. Jerzego

„O miłości, za którą tęskni świat. Rękopisy księdza Jerzego Popiełuszki” – to książka, która zawiera nieznane wcześniej zapiski duchowe Błogosławionego.

źródło: Dom Wydawniczy Rafael  
Dziękujemy, że czytasz ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.

Ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan Solidarności i obrońca praw człowieka, często mówił o miłości jako fundamencie życia duchowego. Jego kazania, mimo prostoty, poruszały fundamentalne kwestie godności, sumienia, nadziei i pomocy bliźniemu. Jak wspomina Paweł Kęska z Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, który napisał wstęp do książki, kapłan przygotowywał swoje homilie skrupulatnie, a każde jego słowo miało głębokie znaczenie: „Mówił to, co najpierw wypełnił swoim życiem”.

Książka ma szczególne znaczenie w kontekście rocznicy jego śmierci, przypominając o niezłomności ks. Jerzego oraz jego duchowej drodze do świętości. Rękopisy te stanowią inspirację do refleksji nad miłością i życiem w zgodzie z wartościami, które ks. Jerzy głosił i za które zginął.

Przesłanie zawarte w książce wciąż jest aktualne, zachęcając do budowania świata pełnego miłości i sprawiedliwości, nawet w obliczu trudnych warunków, takich jak te, w których ks. Jerzy zmagał się z prześladowaniami komunistycznego reżimu.


Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Brat Albert Chmielowski – dziedzictwo miłosierdzia żyje w XXI wieku

Święty Brat Albert (Adam) Chmielowski, wspominany 17 czerwca, był malarzem i powstańcem, który porzucił karierę artystyczną, by służyć najuboższym. W 1888 r. założył Zgromadzenie...

Prostyń: jedyne polskie sanktuarium Trójcy Świętej

„Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni” – mawiał bł. kard. Stefan Wyszyński, którego ojciec pracował w miejscowym kościele jako organista i tu zawarł związek małżeński. Chociaż w Polsce jest wiele kościołów pw. Trójcy Świętej, sanktuarium jest tylko jedno - w Prostyni, w diecezji drohiczyńskiej. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.