Rozmowa o fenomenie Orszaków

700 miejscowości w całej Polsce i nie tylko… Dlaczego Polacy tak chętnie wychodzą w środku zimy na ulice?

Orszaki odpowiadają na potrzeby Polaków

– mówią nasi goście, Liliana Sicińska i Andrzej Dunajski, w rozmowie z red. Krzysztofem Kunertem.Przedstawiciele organizatorów wrocławskiego Orszaku 3 Króli, w którym od kilku lat uczestniczy kilkanaście tysięcy osób, dodają:

Wiara może być przeżywana wspólnie, radośnie, kolorowo i to jest piękne.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TAKŻE

Polscy i izraelscy artyści muzyką uczcili pamięć Polaków ratujących Żydów

Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogliśmy oddać cześć polskim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata. Poprzez muzykę chcemy przypominać jakim bohaterstwem wykazali się nasi rodacy – powiedział Family News Service Bogdan Romaniuk, dyrektor Festiwalu Psalmów Dawidowych, którego kolejna edycja odbyła się 24 marca w Klubie Dowództwa Garnizonu w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR.

Ewangelia na niedzielę: Chrystus jak Łazarza wskrzesza nas do życia

Zwróćmy uwagę na przyjacielską relację Jezusa z Marią, Martą i Łazarzem. Szczególnie w tej ostatniej relacji chciejmy zobaczyć siebie – nasze wskrzeszenia po różnych trudnych doświadczeniach, powroty do życia dzięki łasce, ufności i przyjaźni z Jezusem. Do takiej, pełnej ufności i życia relacji z Bogiem zaprasza nas Ewangeliia, o czym pisze ks. Krzysztof Wons w komentarzu do Ewangelii na V niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca.

Dlaczego Jezus pozwolił Łazarzowi umrzeć?

Jezus, stojąc przy grobie Łazarza płacze, a właściwie jak mówi św. Jan, wzburza się głęboko. Greckie terminy, których używa ewangelista,oznaczają emocjonalne wzburzenie, niekoniecznie żałobę i smutek, ale oburzenie. Jezus wzburza się na myśl o śmierci, która tak łatwo niszczy nasze ludzkie życie. Przy grobie Łazarza wypełniają się Pisma. Wreszcie przychodzi oczekiwany Mesjasz, który przynosi zmartwychwstanie, będące przeznaczeniem każdego wierzącego – powiedział w komentarzu do niedzielnej Ewangelii członek Papieskiej Komisji Biblijnej ks. dr hab. Marcin Kowalski.