RZECZNIK JEST ZDERZAKIEM

Nieco upraszczając można wyróżnić dwie główne grupy opinii na temat wizerunku Kocioła w mediach. Jedni uważają, że Kościół jest na cenzurowanym, prezentowany jest tylko negatywnie, stronniczo, jest synonimem obciachu, a nawet czegoś złego, a ksiądz to… Z kolei druga grupa sądzi, że w świecie wolności słowa Kościół prezentowany jest podobnie jak inne instytucje.

Do której z grup jest bliżej rzecznikowi KEP? Z ks. Leszkiem Gęsiakiem, rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski rozmawia red. Krzysztof Kunert.

Naszego gościa pytamy również m.in. o półmetek jego rzecznikowania w Episkopacie, czy rzecznik jest raczej „zderzakiem” czy może „port parole” oraz jak budować wizerunek powołań.

ZOBACZ TAKŻE

Od wielbłąda i ucha igły do zrozumienia bezgranicznej Bożej hojności

Dobrze znane Jezusowe słowa porównania, że wielbłądowi łatwiej jest przecisnąć się przez ucho igły, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego, to typowy zabieg wyolbrzymienia, użyty dla podkreślenia sensu całej wypowiedzi – pisze dr hab. Dorota Muszytowska z UKSW, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL na niedzielę 13 października.

Ewangelia na niedzielę: moje obecne wybory wpływają na wieczność

Co robić, aby osiągnąć życie wieczne? Gdyby przeprowadzić sondę wśród przypadkowych przechodniów, wielu powiedziałoby, że to pytanie nie z tej epoki. Dziś nikogo to nie interesuje. Ważniejsze są bieżące potrzeby… Kultura, która uczy jedynie, jak żyć chwilą obecną, nie zajmuje się pytaniem o wieczność. Temat sensu życia podejmuje dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, ks. Krzysztof Wons, w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 13 października.