Strachocina. Święto św. Andrzeja Boboli

W tym roku święto św. Andrzeja Boboli obchodzono w jego sanktuarium w Strachocinie przez kilka dni.

Ponad tysiąc pielgrzymów z różnych stron Polski i dziesiątki kapłanów. Msze św. pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca ze Świdnicy i abpa Adama Szala, metropolity przemyskiego. Droga krzyżowa z relikwiami Świętego. Sprawy Polski powierza św. Andrzejowi Boboli coraz więcej ludzi.

– Słuchajmy Pana Boga i uczyńmy w ten sposób ziemię przedsionkiem nieba – zachęcał bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej podczas jednego z czterech wygłoszonych w Strachocinie kazań. Biskup mówił o prostych zasadach tego słuchania. O tym, że „być” jest ważniejsze niż „mieć”. A etyka ważniejsza od techniki.

Abp Adam Szal mówił o tym, jak wielkie znaczenie św. Andrzeja Boboli dla Polski odkrywali: św. Faustyna Kowalska, bł. Bronisław Markiewicz czy św. Józef Pelczar.

– Wzywajmy w tym niepewnym czasie pomocy św. Andrzeja Boboli tak jak wzywali go Polacy w 1920 roku – zachęcał kustosz ks. Józef Niżnik, podkreślając byśmy nie w sojuszach wojskowych lecz w Nim pokładali ufność.

20 lat temu papież Jan Paweł II ogłosił św. Andrzeja Bobolę patronem Polski.

Fot. Andrzej Niedźwiecki

ZOBACZ TAKŻE

Ponad 30 dziennikarzy na Jubileuszu Mediów – polskie obchody w Wiecznym Mieście

Ponad trzydziestu dziennikarzy polskojęzycznych bierze udział w polskich obchodach Jubileuszu Mediów w Rzymie, zorganizowanych przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Poprzedzają one watykański program...

WATYKAN: Franciszek rozwiązał Sodalicję Życia Chrześcijańskiego. W tle odszkodowania

Stowarzyszenie Życia Chrześcijańskiego naprawia krzywdy – 83 ofiary nadużyć otrzymały zadośćuczynienie! Stowarzyszenie decyzją papieża Franciszka kończy działalność. Czas czytania: 2 minuty. Źródło: Eduardo Berdejo | ACI...

Bóg chce, abym wierzył – Dzień Judaizmu na KUL

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył się XXVIII Dzień Judaizmu w Archidiecezji Lubelskiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele środowisk katolickich i judaizmu, w tym z USA, do których, za pośrednictwem listu zwrócił się rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski. „Wyzwolenie, wolność i sprawiedliwość to wartości, wzywające nas do dialogu, wzajemnego szacunku oraz wspólnego działania na rzecz lepszego świata, zgodnego z Bożym zamysłem – napisał rektor lubelskiego uniwersytetu”.