Św. Szarbel – świadectwo

Kim jest św. Charbel? Jaka jest jego misja i jakie ma przesłanie? Zobacz niezwykłe świadectwo Raymonda Nadera, chrześcijańskiego maronity, założyciela Rodziny Świętego Charbela, naocznego świadka uzdrowień św. Charbela. Świadectwo wygłoszone w parafii NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym 21.06.2019 roku.

KUP KSIĄŻKĘ O MATCE ANGELICE

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TAKŻE

Centrum Heschela KUL: Wierzyć w Boga czy Bogu?

Kwestia wiary jest bardzo ważna zarówno w tradycji hebrajskiej jak i chrześcijańskiej. Obie religie wyróżniają dwa główne jej rodzaje - wierzyć w Boga, w Jego istnienie, oraz wierzyć Bogu, zawierzyć, zaufać Mu - pisze w komentarzu dla Centrum Heschela KUL na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, biblista i publicysta, kierownik sekcji polskiej Radia Watykańskiego i serwisu Vatican News.

Jan Paweł II Miłosierny Święty

Jan Paweł II nigdy nie spotkał się osobiście z s. Faustyną Kowalską, za sprawą której objawieniom kult Miłosierdzia Bożego, w tym obraz namalowany na wyraźną prośbę Chrystusa „Jezu, ufam Tobie”, zaczął być rozpowszechniany na cały świat. Ale to właśnie on, jeszcze jako biskup Krakowa rozpoczął w 1968 r. proces beatyfikacyjny s. Faustyny.

Ewangelia na niedzielę: z czego rodzi się prawdziwa wiara?

Tomasza nie było podczas pierwszego objawienia się Jezusa uczniom. Po ośmiu dniach znów są w Wieczerniku i jest z nimi Tomasz. Co przeżywał przez cały tydzień? Z pewnością cierpiał. Teraz uwierzył w Zmartwychwstałego, ponieważ spotkał Go i dotknął osobiście. Wiara rodzi się nie z tego, co inni mówią o Jezusie, ale z tego, co osobiście przeżyję w spotkaniu z Nim. Tę myśl pogłębia dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, ks. Krzysztof Wons, w komentarzu do Ewangelii na Niedzielę Miłosierdzia, 7 kwietnia.

Patron Dnia: Święty Wincenty Ferreriusz, największy kaznodzieja u schyłku Średniowiecza

Obdarzony był wieloma charyzmatami, m. in. darem uzdrawiania chorych i przepowiadania przyszłości. W historii zapisał się jednak jako niezrównany kaznodzieja: największy u schyłku Średniowiecza - pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 5 kwietnia przypada wspomnienie św. Wincentego Ferreriusza (1350 – 1419), prezbitera.