Uczestnicy uroczystości ku czci św. Antoniego Padewskiego 13 czerwca w sanktuarium w Radecznicy dopisali. Przybywają tu tak licznie, ponieważ doświadczają od świętego konkretnych łask.

Przygotowania do uroczystości trwały tu od soboty, 8 czerwca. W wigilię odpustu, 12 czerwca, odbyła się m. in. tradycyjna procesja z sanktuarium do ołtarza przy kaplicy na wodzie i nocne czuwanie. 13 czerwca uroczystym Mszom św. odpustowym przewodniczyli m.in. ks. bp Damian Muskus OFM z Krakowa i ks. bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa, delegat KEP ds. duszpasterstwa rolników.

Ks. bp Leszkiewicz podczas uroczystej sumy przypomniał, że droga do Boga i zbawienia prowadzi poprzez codzienną modlitwę i życie w zgodzie, życzliwości i wspólnocie we własnej rodzinie. Modlitwę i rodzinę wskazał jako dwie konieczne drogi, poprzez które budujemy dobro we współczesnym, pełnym chaosu świecie.

W uroczystościach wziął udział także wikariusz bernardynów (tak nazywa się w tym zakonie  wice-prowincjała), o. Arkadiusz Belcik OFM.

Podczas uroczystości tradycyjnie kapłani błogosławili dzieci i poświęcili lilie.

DN

Fot. Dorota i Andrzej Niedźwieccy