TRANSMISJE Z LOURDES (16.07.2020)

16 lipca, w rocznicę osiemnastego i zarazem ostatniego objawienia Matki Boskiej, w Sanktuarium w Lourdes odbędzie się wyjątkowa e-pielgrzymka dla całego świata.
Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie, która odbędzie się na żywo z Groty Objawień, a które transmitować będzie EWTN Polska.
Ten niezwykły dzień zgromadzi miliony ludzi ze wszystkich kontynentów, za pośrednictwem telewizji, radia i sieci społecznościowych, pod znakiem nadziei i solidarności.
NASZE TRANSMISJE:
Godz. 13.30 Różaniec w języku polskim
Godz. 16.00 Wydarzenie specjalne
Godz. 19.30 Msza Święta w języku angielskim
Godz. 20.45 Procesja z relikwiami św. Bernadetty
Począwszy od 11 lutego do 16 lipca 1858 14-letnia wiejska dziewczyna Bernadette Soubirous doświadczyła osiemnastu objawień Pięknej Pani. Jej postać ubrana była w białą suknię i biały płaszcz okrywający głowę, przepasana w pasie niebieską szarfą, na stopach znajdowały się żółte róże i w tym samym co róże kolorze był jej różaniec zawieszony na ręce, a składający się z sześciu dziesiątek. Wydarzenia te miały miejsce w grocie, niedaleko Lourdes. Dnia 25 marca 1858 roku, podczas 16 objawienia, w Święto Zwiastowania, ‚postać’ powiedziała: Ja jestem Niepokalane Poczęcie…
EWTN Polska

FREE
VIEW