W Krzeszowie na Dolnym Śląsku rozpoczął się I Kongres Wieczystej Adoracji. Za nami otwarcie i pierwsze wykłady.

Spotkanie w pocysterskim kompleksie otworzyła celebracja Mszy świętej pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Bezpośrednio po Eucharystii biskup wygłosił oparty na źródłach biblijnych wykład pt. Jak rozkochać się w Eucharystii?

Wśród prelegentów Kongresu są m.in. bp Andrzej Siemieniewski, bp Ignacy Dec, Marek Jurek, ks. prof. Dariusz Oko, ks. dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego w Legnicy i wielu innych cenionych specjalistów. Kongres to także okazja do spotkania się z siostrami klaryskami, które na co dzień żyją za klauzurą i należą do tego samego zgromadzenia, co Matka Angelica, założycielka telewizji EWTN.

Jednym z uczestników Kongresu jest dziennikarka i autorka książek Magdalena Riedi-Wolińska, która w wywiadzie dla EWTN Polska opowiedziała o swoim przeżywaniu Eucharystii a także o życiu w Watykanie, gdzie spędziła 16 lat.

Nasze spotkanie ma charakter modlitewny. Na sobotę wieczorem przygotowano wydarzenie wyjątkowe: adorację z modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Poprowadzą ją mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji.

– Zorganizowaliśmy Kongres, by umacniać wiarę katolików w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii i zachęcać do częstej adoracji Najświętszego Sakramentu – mówi Piotr Pietrus, prezes i redaktor naczelny EWTN Polska. – Ponieważ temat roku duszpasterskiego mówi o Kościele, jeden z paneli będzie poświęcony aktualnym wyzwaniom Kościoła

I Kongres Wieczystej Adoracji to także okazja do spotkania się Widzów, Przyjaciół i Sympatyków EWTN Polska.

Red. Fot. Andrzej Niedźwiecki/EWTN Polska