Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia

Warszawa. Z Placu Zamkowego wyruszył pierwszy Narodowy Marsz Życia. Pochód zakończył się na plac Trzech Krzyży, gdzie ogłoszona została Deklaracja środowisk pro-life w Polsce.

W czasie marszu odczytano także list prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym dziękował organizatorom za działania na rzecz ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Uczestnicy Marszu domagają się m.in. większego wsparcia rodzin i zagwarantowania rodzicom praw do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, wycofania przyjętej przez Polskę w 2015 roku Konwencji Stambulskiej i przyjęcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, zaapelowali także o przyjęcie obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, złożonego w Sejmie 30 listopada 2017 roku. Pod projektem podpisało się ponad 800 tysięcy Polaków.

Wydarzenie organizuje Chrześcijański Kongres Społeczny, którego inicjatorem jest poseł Parlamentu Europejskiego Marek Jurek oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Fundacja św. Benedykta.

24 marca uchwalony został przez polski sejm Narodowym Dniem Życia.

ZOBACZ TAKŻE

Wiceminister rodziny: dalsze rozwiązania mieszkaniowe i dot. wzmocnienia stabilności na rynku pracy

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha zapowiada w rozmowie z Family News Service wdrażanie dalszych elementów Strategii Demograficznej 2040. Chodzi na przykład o kolejne rozwiązania poprawiające sytuację mieszkaniową, w tle pojawia się bon mieszkaniowy oraz propozycje wzmacniające pozycję młodych osób i rodziców małych dzieci na rynku pracy. To wszystko jednak plany na ewentualną, trzecią kadencję rządów Zjednoczonej Prawicy.

Polscy i izraelscy artyści muzyką uczcili pamięć Polaków ratujących Żydów

Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogliśmy oddać cześć polskim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata. Poprzez muzykę chcemy przypominać jakim bohaterstwem wykazali się nasi rodacy – powiedział Family News Service Bogdan Romaniuk, dyrektor Festiwalu Psalmów Dawidowych, którego kolejna edycja odbyła się 24 marca w Klubie Dowództwa Garnizonu w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR.

Ewangelia na niedzielę: Chrystus jak Łazarza wskrzesza nas do życia

Zwróćmy uwagę na przyjacielską relację Jezusa z Marią, Martą i Łazarzem. Szczególnie w tej ostatniej relacji chciejmy zobaczyć siebie – nasze wskrzeszenia po różnych trudnych doświadczeniach, powroty do życia dzięki łasce, ufności i przyjaźni z Jezusem. Do takiej, pełnej ufności i życia relacji z Bogiem zaprasza nas Ewangeliia, o czym pisze ks. Krzysztof Wons w komentarzu do Ewangelii na V niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca.

Dlaczego Jezus pozwolił Łazarzowi umrzeć?

Jezus, stojąc przy grobie Łazarza płacze, a właściwie jak mówi św. Jan, wzburza się głęboko. Greckie terminy, których używa ewangelista,oznaczają emocjonalne wzburzenie, niekoniecznie żałobę i smutek, ale oburzenie. Jezus wzburza się na myśl o śmierci, która tak łatwo niszczy nasze ludzkie życie. Przy grobie Łazarza wypełniają się Pisma. Wreszcie przychodzi oczekiwany Mesjasz, który przynosi zmartwychwstanie, będące przeznaczeniem każdego wierzącego – powiedział w komentarzu do niedzielnej Ewangelii członek Papieskiej Komisji Biblijnej ks. dr hab. Marcin Kowalski.