2 lutego 2024 roku w sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii rozpocznie się Wielka Nowenna za chorych i źle się mających. Na stronie www.papczynski.pl można złożyć swoje intencje.

Od 2 do 11 lutego 2024 roku w sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii, jak co roku, zostanie odprawiona Wielka Nowenna za chorych i źle się mających przed Światowym Dniem Chorego.

Bardzo wielu z nas i naszych bliskich cierpi dziś na duszy i ciele z powodu grzechów, chorób, podeszłego wieku, osamotnienia czy lęku. Jezus, najlepszy Lekarz, jest wciąż obok nas i pragnie uwalniać nas z chorób i cierpienia. mówi kustosz sanktuarium, ks. Paweł Naumowicz MIC.

Nowenna rozpocznie się 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, Mszą św. o godz. 12.00 w sanktuarium na Mariankach w Górze Kalwarii (ul. Ojca Papczyńskiego 6). Codziennie, przez dziewięć dni, za poleconych chorych ofiarowane będą Msze św. o godz. 12.00 i następująca po nich modlitwa nowennowa.

Dziewięciodniową modlitwę zakończy Msza św. odprawiona w niedzielę 11 lutego o godz. 12.00, w Światowym Dniu Chorego. Podczas Eucharystii będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych, który nazywany jest także sakramentem uzdrowienia.

Polecane intencje można przesłać do sanktuarium poprzez formularz na stronie: https://papczynski.pl/wielka-nowenna-za-chorych-i-zle-sie-majacych/ lub listem na adres sanktuarium (Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego, ul. Ojca Papczyńskiego 6a, 05-530 Góra Kalwaria).

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć we Mszach św. sprawowanych u grobu św. o. Stanisława Papczyńskiego i modlitwach nowennowych będą mogły włączyć się duchowo, oglądając transmisję na stronie https://papczynski.pl/aktualnosci/transmisje-mszy-sw-i-nabozenstw-z-sanktuarium/ .

Trwajmy razem w modlitwie, aby za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes, Uzdrowienia Chorych oraz św. o. Stanisława Papczyńskiego doświadczyć uzdrowienia i wsparcia Najlepszego Lekarza, naszego Pana Jezusa Chrystusa.