Patrząc na Mariupol trudno nie dostrzec analogii do II wojny światowej i tego co działo się w polskich miastach. Przykładem jest Wrocław, o który na przełomie 1944 i 1945 roku Niemcy bili się z Rosjanami. Zaskakujące jest to, że mimo upływu ponad 70 lat Armia Czerwona właściwie nie zmieniła swoich metod walki. Z Andrzejem Koflukiem, przewodnikiem PTTK w programie EWTN DOC rozmawia red. Krzysztof Kunert.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
ZOBACZ TAKŻE
Od wielbłąda i ucha igły do zrozumienia bezgranicznej Bożej hojności
Dobrze znane Jezusowe słowa porównania, że wielbłądowi łatwiej jest przecisnąć się przez ucho igły, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego, to typowy zabieg wyolbrzymienia, użyty dla podkreślenia sensu całej wypowiedzi – pisze dr hab. Dorota Muszytowska z UKSW, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL na niedzielę 13 października.
Ewangelia na niedzielę: moje obecne wybory wpływają na wieczność
Co robić, aby osiągnąć życie wieczne? Gdyby przeprowadzić sondę wśród przypadkowych przechodniów, wielu powiedziałoby, że to pytanie nie z tej epoki. Dziś nikogo to nie interesuje. Ważniejsze są bieżące potrzeby… Kultura, która uczy jedynie, jak żyć chwilą obecną, nie zajmuje się pytaniem o wieczność. Temat sensu życia podejmuje dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, ks. Krzysztof Wons, w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 13 października.
Rozmowy o rodzinie Ulmów – życie codzienne
Zapraszamy na wyprawę do Markowej, miejscowości skąd pochodzi Błogosławiona Rodzina Ulmów - przewodnikiem jest Maria Elżbieta Szulikowska
Carlo Acutis – błogosławiony cyfrowej ery oraz podróż Papieża do Belgii i Luksemburga
W odcinku Vaticano z 6 października 2024 r. przedstawiliśmy w skrócie podróż papieża Franciszka do Belgii i Luksemburga, najważniejsze wydarzenia związane z Synodem o...