Wrocław: Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodziców w żałobie

„Rodzice w żałobie po śmierci swoich dzieci w pewnym sensie podobni są do
uczniów wędrujących do Emaus. Owo podobieństwo wyraża się nie tylko w
doświadczeniu smutku, mierzeniu się z trudnymi pytaniami, czy też
utraconą nadzieją, ale również w byciu w drodze. W tej niełatwej drodze
chcemy im towarzyszyć” – mówią organizatorzy z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra.

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra
Grafika: Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra

Dziękujemy, że czytasz ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.

Dlatego już po raz trzeci organizujemy Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodziców w żałobie. Odbędzie się on w sobotę 22 marca 2025 roku w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

Program przedstawia
się następująco:

godz. 10.00 – przywitanie zebranych i wprowadzenie

godz. 10.15 – spotkanie ze Słowem (Iwona i Krzysztof Grabcowie)

godz. 12.00 – Msza Święta (ks. Tomasz Filinowicz)

godz. 13.00 – obiad

godz. 13.30 – integracja przy kawie

godz. 14.30 – spotkanie z ks. biskupem Maciejem Małygą

godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie

Udział w dniu skupienia jest bezpłatny. Zapisy trwają do 19 marca.
Prosimy, aby uczestnicy zabrali ze sobą Pismo Święte.



- Rekama -
@Zainteresował Cię artykuł? Chciałbyś zabrać głos w tej sprawie? Wyrazić spoją opinię? Skomentować? Napisz na redakcja@ewtn.pl Wybrane wypowiedzi opublikujemy.
Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Kard. Semeraro podczas beatyfikacji bł. Jana Świerca i Towarzyszy: „Nie ulegajmy cyfrowej samotności”

„Żyjemy w czasach cyfrowej samotności” – powiedział kard. Marcello Semeraro podczas Mszy św. beatyfikacyjnej bł. Jana Świerca i ośmiu Towarzyszy Salezjańskich. Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych wskazał, że świadectwo nowych błogosławionych jest odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata i wezwaniem do odważnego życia Ewangelią.

Leon XIV rozpoczyna podróż apostolską do Hiszpanii. Ewangelizacja, młodzi i migranci w centrum papieskiej wizyty

Papież Leon XIV odwiedzi w dniach 6–12 czerwca Hiszpanię, pielgrzymując do Madrytu, Barcelony oraz na Wyspy Kanaryjskie. W programie znalazły się spotkania z władzami państwowymi, młodzieżą, biskupami, przedstawicielami świata kultury i migrantami, a także uroczyste Msze święte, w tym celebracja w bazylice Sagrada Família w setną rocznicę śmierci Antoniego Gaudíego.

Jubileuszowe Spotkanie Młodych Lednica 2000 „GENESIS”. Tysiące młodych spotkają się u źródeł wiary

Lednica, 6 czerwca 2026 r. – Już po raz trzydziesty młodzi z całej Polski i z zagranicy zgromadzą się na Polach Lednickich podczas jubileuszowego Spotkania Młodych Lednica 2000. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „GENESIS”, które nawiązuje do początku historii zbawienia oraz zachęca do ponownego odkrycia własnych korzeni, wiary i powołania.