Wspomnienia ze spotkania Taize we Wrocławiu

Dziesiątki zdjęć, nagrania transmisji z wieczornych modlitw, streszczenia wydarzeń z poszczególnych dni. Jeśli chcesz przypomnieć sobie tegoroczne spotkanie Taizé, doświadczyć radości, bliskości i pokoju, zapraszamy!

Relacje filmowe znajdują się na dole tekstu. Relacje zdjęciowe – na górze.

WTOREK, 31. 12. 2019

ROLA MARYI

Wyjątkowe spotkanie Polaków na Mszy św. w Hali Ludowej i medytacja br. Aloisa, który mówił m.in. o roli Maryi.

  1. Europejskie Spotkanie Młodych dobiega końca. Mszę św. dla Polaków przewodniczył dziś abp Józef Kupny. Homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. Mówił m.in. o relacji człowieka z Bogiem, o wierności Boga i o tym, że to człowiek potrzebuje modlitwy, by ze swej strony zachować tę relację.

Dziś po wieczornej modlitwie w Hali Ludowej we Wrocławiu uczestnicy spotkają się na modlitwie o pokój na świecie w goszczących ich parafiach. O północy biorą udział w wyjątkowym wydarzeniu, nazywanym „Świętem Narodów”. Pielgrzymi z różnych krajów złożą sobie noworoczne życzenia, a później poszczególne narodowości prezentują swoje tradycyjne tańce i pieśni.

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM!

JAK OGLĄDAĆ EWTN POLSKA?

Wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść na naszą stronę internetową www.ewtn.pl Nasze produkcje są także dostępne na YouTube i Facebooku

PONIEDZIAŁEK, 30. 12. 2019

MODLITWA NAJLEPSZĄ DROGĄ

Być ciągle w drodze to nie znaczy żyć w stałej niepewności, zawsze powinniśmy dbać o to, by nasze korzenie tkwiły w rzeczywistości, która się nie zmienia – przypomniał dziś br. Alois.

Dzisiejszy dzień obfitował w liczne wydarzenia. Rankiem dziesiątki dziennikarzy z Polski i zagranicy spotkało się na konferencji prasowej, podczas której bracia oraz władze duchowne i świeckie miasta dzieliły się swoim spojrzeniem na minione dni. A wieczorem, po spotkaniach tematycznych, na modlitwie zagościli biskupi, w tym: prymas Polski Wojciech Polak, abp Józef Kupny, kard. Stanisław Dziwisz, bp. Ignacy Dec.

 Czasem w zetknięciu z cierpieniem czujemy się zupełnie bezradni. Przypomnijmy sobie wtedy, że modlitwa jest drogą zawsze dla nas dostępną. (…). Modlitwa sprawia, że wyruszamy w drogę, dzięki niej stajemy się odpowiedzialni za innych i za siebie samych – mówił dziś podczas medytacji br. Alois.

Radości i oklaskom nie było końca, gdy ogłoszono, że w przyszłym roku Europejskie Spotkanie Młodych będzie gościć w Turynie. Na Hali obecny był biskup Turynu, Cesare Nosiglia, od którego dziś pielgrzymi otrzymywali indywidualne błogosławieństwo.

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM!

JAK OGLĄDAĆ EWTN POLSKA?

Wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść na naszą stronę internetową www.ewtn.pl Nasze produkcje są także dostępne na YouTube i Facebooku

NIEDZIELA, 29. 12. 2019

BĄDŹMY BLIŻEJ SIEBIE

– Bóg jest blisko nas, działa, by przemienić świat. I zachęca, byśmy również wzięli udział w odnawianiu ludzkiej rodziny – zachęca przewodnik Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię w dzisiejszym dniu.

Uczestnicy Taizé wzięli dziś udział we Mszach św. i nabożeństwach w swoich parafiach. Później spotkali się w grupach, rozmawiając na jeden z kilkunastu przygotowanych dla nich tematów. Spotkania dotyczyły zagadnień wiary, Kościoła, społeczeństwa i kultury. A o czytaniu Biblii w dzisiejszych czasach mówił podczas konferencji w Hali Ludowej abp. Grzegorz Ryś.  

ZOBACZ NASZ ŚWIĄTECZNY PROGRAM

Wieczorem, tradycyjnie, młodzi spotkali się na modlitwie w Hali Ludowej i dziewięciu innych kościołach miasta.

– Nawet pośród tych, którym materialnie nic nie brakuje, są osoby zastanawiające się nad sensem istnienia, jakby pozbawione przynależności, obce na ziemi. Jak się do nich zbliżyć, wysłuchać je, przejąć się ich sytuacją? – dziś br. Alois zwracał uwagę na osoby, które potrzebują naszej uważności.

A jutro zapraszamy na wysłuchanie drugiej konferencji abpa Rysia pt. „Idźcie więc i pozyskujcie uczniów we wszystkich narodach (…)” o godz. 14.45 na naszym Youtoobie.

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM!

JAK OGLĄDAĆ EWTN POLSKA?

Wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść na naszą stronę internetową www.ewtn.pl Nasze produkcje są także dostępne na YouTube i Facebooku

SOBOTA, 28. 12. 2019

WYRUSZAMY W DROGĘ!

„Fakt, że wszyscy młodzi ludzie znaleźli gościnę u rodzin to znak ewangeliczny. W Polsce mówi się często: Gość w dom, Bóg w dom – słowa br. Aloisa w pierwszym dniu Europejskiego Spotkania Młodych spotkały się z gromkim aplauzem.

Wnętrze wrocławskiej Hali Ludowej było wypełnione po brzegi. Zgromadziło się w nim kilka tysięcy osób z 70 krajów świata: od Indii, Japonii i Chin przez kraje europejskie po Afrykę.

Dzisiejszy dzień mijał pod hasłem: „Zawsze w drodze, gotowi wyruszać wciąż od nowa”. Organizatorzy podkreślali charakterystyczną dla Biblii dynamikę: by wyruszać w drogę w stronę przyszłości, przygotowanej przez Boga. I uczyć się wsłuchiwać w Jego głos, także po to, by odkrywać możliwości, które przez nami otwiera.

Po wspólnym śpiewie, wysłuchaniu czytania z Pisma Św. i modlitwie w ciszy głos zabrał br. Alois, przeor wspólnoty Taizé. Mówił o tym, jak ważne jest budowanie jedności i solidarności  po to, byśmy mogli wypełniać nasze odpowiedzialne zadania w świecie. Zachęcał do otwarcia się na Ducha Świętego.

 To On pomoże nam zachować odwagę i pomysłowość w czasach, kiedy wszystko wokół zmienia się w zawrotnym tempie – zachęcał.

Tegoroczne spotkanie zachęca do tego, by w czasach przeciwności, różnorodności i zmian swoje zakorzenienie odnaleźć jeszcze bardziej w Chrystusie.

DN

Fot. Dorota i Andrzej Niedźwieccy

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM!

JAK OGLĄDAĆ EWTN POLSKA?

Wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść na naszą stronę internetową www.ewtn.pl Nasze produkcje są także dostępne na YouTube i Facebooku

Wspólnota widzów

Polecane artykuły

Adoracja EWTN Polska znów nadaje

Z wielką radością i powrotem wiary w DIALOG, chciałem zakomunikować, że rozmowy telefoniczne i mailowe przeprowadzone z Zespołem YouTube, przyniosły oczekiwany przez...

Adoracja EWTN Polska zablokowana

Z wielkim żalem pragnę poinformować, że w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia nasza Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska, została pozbawiona możliwości transmisji "na...

Wielkanoc 2021 | ŻYCZENIA

ŻYCZENIA: https://www.youtube.com/watch?v=PLEEztk7QeE Wielkanoc 2021 | Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego dla widzów EWTN...

Coraz bliżej Świąt

Drodzy Państwo! Święta coraz bliżej. Jak się do nich przygotować? Jak doświadczenie bliskości Boga przenieść na codzienność? Pomoc w przygotowaniu do nich...

Świadkowie Śmierci i ZMARTWYCHWSTANIA | Grzegorz GÓRNY

Świadkowie Śmierci i ZMARTWYCHWSTANIA | Grzegorz GÓRNY Opis na Youtube: Czy autentyczność pamiątek dotyczących Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa jest dostatecznie udokumentowana? Dlaczego...

Sklep EWTN Polska

Zajrzyj do naszego sklepu z wieloma publikacjami książkowymi