Z uśmiechem – do św. Jadwigi!

Radosne śpiewanie, uśmiech na ustach i setki gotowych na trudy stóp. Co roku w połowie października pielgrzymi wędrują z Wrocławia do grobu św. Jadwigi Śląskiej.

Pielgrzymi wyruszają wczesnym rankiem spod katedry wrocławskiej, by pod wieczór dotrzeć do sanktuarium śląskiej księżnej. Wspólna droga to okazja do modlitwy, budowania przyjaźni i odświeżenia tych zawartych podczas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. I do pogłębienia więzi z wyjątkową świętą.

– Św. Jadwiga jest patronką także na dzisiejsze czasy – mówi ks. Tomasz Płukarski, główny przewodnik Pielgrzymki. – Pełna wiary, troszczyła się o chorych i bezdomnych. Była matką, która w każdych okolicznościach wspierała swoją rodzinę. I choć żyła w odległych czasach jest postacią wartą do naśladowania.

– Św. Jadwiga jest patronką Dolnego Śląska i naszej Archidiecezji, która stale się nami opiekuje i wyprasza potrzebne łaski na naszych rodzin – dodaje przewodnik.

W Trzebnicy pielgrzymi uczestniczą w uroczystej Mszy św.

W tym roku odbędzie się po raz pierwszy bez jej wieloletniego duszpasterza, ks. Stanisława Orzechowskiego.

ZOBACZ TAKŻE

Jozafat, święty z Polski w Bazylice na Watykanie

W Bazylice św. Piotra w Watykanie pochowanych jest dwóch polskich świętych. Pielgrzymi z Polski nawiedzają oczywiście grób św. Jana Pawła II, papieża Polaka. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że w tej najważniejszej dla katolików świątyni znajduje się również trumna z doczesnymi szczątkami innego wielkiego świętego pochodzącego z Polski - greckokatolickiego biskupa męczennika Jozafata Kuncewicza.

„Wolność Zbudowana na Prawdzie: Refleksje Bp. Lechowicza”

W Świątyni Opatrzności Bożej, podczas Mszy Świętej z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, biskup polowy Wojska Polskiego, bp Wiesław Lechowicz, wygłosił homilię,...