I Kongres Wieczystej Adoracji

Zapraszamy Was serdecznie na pierwsze takie wydarzenie w Polsce:

Kongres Wieczystej Adoracji,

12-14 maja 2023 r.
w sanktuarium w Krzeszowie w diecezji legnickiej.

Kongres to okazja do pogłębienia i umocnienia naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii i upowszechnienia adoracji Najświętszego Sakramentu. A ponieważ temat roku duszpasterskiego mówi o Kościele, jeden z paneli będzie poświęcony aktualnym wyzwaniom Kościoła.

Prelekcje wygłoszą m.in. ks. prof. Dariusz Oko, ks. Piotr Glas, ks dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego w Legnicy i wielu innych specjalistów. Będzie to także okazja do spotkania się z siostrami klaryskami, które na co dzień żyją za klauzurą i należą do tego samego zgromadzenia, co Matka Angelica, założycielka telewizji EWTN.
Kongres Wieczystej Adoracji to także okazja do modlitwy. Na sobotę wieczorem przygotowano wydarzenie wyjątkowe: adorację z modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Poprowadzą ją: ks. Piotr Glas i Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji.

Zorganizowaliśmy Kongres, by jeszcze bardziej umacniać wiarę katolików w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii i zachęcać do jeszcze częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu – mówi Piotr Pietrus, prezes i redaktor naczelny EWTN Polska. – Ponieważ temat roku duszpasterskiego mówi o Kościele, jeden z paneli będzie poświęcony aktualnym wyzwaniom Kościoła.

Cieszymy się już na spotkanie z Wami!

Jeżeli jesteś zainteresowany wydarzeniem wypełnij ten krótki formularz. Za jego pomocą możesz również zapisać się na dyżur adoracyjny.

Miejsce wydarzenia:
Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie
pl. Jana Pawła II Krzeszów

[Q&A/Pytania i odpowiedzi] Gdzie, jak i co?

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w I Kongresie Wieczystej Adoracji ale z jakiś powodów nie mogą, będzie dostępna transmisja LIVE z Eucharystii oraz Modlitwy z Adoracją!

Wszelkie inne materiały będą dostępne na naszym kanale YouTube (oraz część w Telewizji) w późniejszym okresie. Zapraszamy!

Czy widzieliście, że Msza Święta z udziałem Pielgrzymów Motocyklistów jest również częścią I Kongresu Wieczystej Adoracji?

Mszę Świętą odprawi ks. Piotr Wiśniowski Dyrektor EWTN i Asystent Kościelny Funkcji Vide et Crede, kazanie wygłosi ks. Łukasz Świerniak.

Z przyjemnością ogłaszamy, iż na I Kongresie Wieczystej Adoracji zawita nasz sklep internetowy!

Na Miejscu będzie można kupić między innymi książki o Matce Angelice (klarysce od Wieczystej Adoracji i założycielce EWTN) oraz książki z: Wydawnictwo Esprit, Wydawnictwo eSPe, Edycja Świętego Pawła, Dom Wydawniczy Rafael, Wydawnictwo AA, Wydawnictwo PROMIC, Wydawnictwo W drodze i innych.

Swoje książki będą podpisywali: Ks. Piotr Glas Ks. Jerzy Jastrzębski i ks. Dariusz Oko! Będzie możliwość płacenia kartą!

Szczegółowy plan wydarzenia możesz znaleźć na plakacie wydarzenia: