„Moja Rodzinka” ­– interaktywne materiały edukacyjne dla dzieci

Interaktywne karty edukacyjne oraz kolorowanka „Moja Rodzinka” to najnowsza inicjatywa Fundacji Małych Stópek skierowana do dzieci. Najmłodsi w ciekawy sposób dowiedzą się, jak rozwija się dziecko w okresie prenatalnym. Specjalne kody QR przekierowują do wysokiej jakości animacji, gdzie mały Jasio opowiada o swoim życiu przed narodzeniem.

Każda z interaktywnych kart edukacyjnych „Moja Rodzinka” przedstawia rzeczywisty wygląd dziecka w określonym dniu przed narodzeniem oraz trzy fakty z życia prenatalnego.

„Starałem się, by treści były dostosowane do dziecięcej percepcji, ale też żeby były zgodne z dzisiejszą nauką. Krótkie zdania, łatwe do przyjęcia przez najmłodszych. Na każdej z kart jest odniesienie rozmiaru dziecka do owocu czy warzywa, np. w 11. tygodniu rozmiar maluszka podobny jest do wielkości kiwi. Wówczas łatwiej dziecku zwizualizować w swoich myślach, jak w danej chwili wygląda to małe dzieciątko” – mówi Family News Service Adrian Perec, twórca inicjatywy pro-life.

Na rewersie kart umieszczone są kody QR, po których zeskanowaniu otworzy się wysokiej jakości animacja, w której bohater gry – mały Janek opowiada więcej o swoim życiu pod sercem mamy.

„Animowany nieco zabawny przekaz dostosowany jest do dzieci. Chciałem pokazać, że Jaś jest już częścią rodziny. Jest i od chwili poczęcia można +wchodzić z nim w relację” – dodaje Adrian Perec.

Drugą gałęzią inicjatywy „Moja Rodzinka” jest interaktywna kolorowanka.

„W niej dzieci poznają bardziej rodzinę małego Jasia. Dodany został również muzyczny aspekt. Muzyka to pasja tej rodzinki. Przy każdej postaci jest QR kod, po którego zeskanowaniu usłyszymy dźwięki instrumentów. To taka dodatkowa ciekawostka. Myślę, że kolorowankę będziemy jeszcze rozbudowywać” – podkreśla rozmówca.

Grafik współpracujący z Fundacją Małych Stópek zwraca uwagę, że dzieci potrzebują dziś dobrych treści edukacyjnych.

„Mamy świat jaki mamy, treści są szybkie, człowiek szybko się nudzi. Wyjście naprzeciw temu wszystkiemu jest – uważam – strzałem w dziesiątkę. Sam posiadam czwórkę dzieci i widzę, jak skrupulatnie muszę przeglądać materiały video, żeby były dobre jakościowo, ale przede wszystkim, aby niosły ze sobą dobrą treść, czego niestety dziś brakuje” – zaznacza Adrian Perec.

Karty edukacyjne „Moja Rodzinka” można nabyć bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Małych Stópek  – https://fundacjamalychstopek.pl/materialy/karty-edukacyjne-moja-rodzinka/

Fundacja Małych Stópek, która jest inicjatorem i pomysłodawcą gry „Moja Rodzinka”, powstała w 2012 r. w Szczecinie. Główną misją Fundacji jest promocja wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo jej głównym celem była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo zrzesza w sposób nieformalny kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Więcej informacji dotyczących Fundacja Małych Stópek można znaleźć na stronie: https://fundacjamalychstopek.pl

Family News Service

ZOBACZ TAKŻE

Od wielbłąda i ucha igły do zrozumienia bezgranicznej Bożej hojności

Dobrze znane Jezusowe słowa porównania, że wielbłądowi łatwiej jest przecisnąć się przez ucho igły, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego, to typowy zabieg wyolbrzymienia, użyty dla podkreślenia sensu całej wypowiedzi – pisze dr hab. Dorota Muszytowska z UKSW, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL na niedzielę 13 października.

Ewangelia na niedzielę: moje obecne wybory wpływają na wieczność

Co robić, aby osiągnąć życie wieczne? Gdyby przeprowadzić sondę wśród przypadkowych przechodniów, wielu powiedziałoby, że to pytanie nie z tej epoki. Dziś nikogo to nie interesuje. Ważniejsze są bieżące potrzeby… Kultura, która uczy jedynie, jak żyć chwilą obecną, nie zajmuje się pytaniem o wieczność. Temat sensu życia podejmuje dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, ks. Krzysztof Wons, w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 13 października.