Na KUL ruszył Kurs Formacji Biblijnej

Rozpoczęła się 17. edycja Kursu Formacji Biblijnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Kurs organizuje Instytut Nauk Biblijnych KUL oraz Dzieło Biblijne Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. W bieżącej edycji uczestniczy ponad 70 osób. Można dołączyć do grupy.

„Kurs ten jest kierowany do wszystkich pragnących pogłębić znajomość Pisma Świętego, zawartej w nim prawdy o Bogu, o człowieku i o całej rzeczywistości. To jednocześnie swoista odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II wypowiedziane na naszej Uczelni w 1987 r. «Uniwersytecie służ prawdzie, jeśli będziesz służyć prawdzie, będziesz służył człowiekowi»” – zaznacza ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL. Kurs ma formę hybrydową (jest prowadzony w formie stacjonarnej i online), dzięki czemu z wykładów biblijnych mogą korzystać osoby nie tylko z Lublina i Lubelszczyzny, ale także z całej Polski i ze świata. Uczestniczą w nim nie tylko wspólnoty zakonne, księża, ale też osoby świeckie. Jak podkreśla ks. prof. Mirosław Wróbel, mile widziany jest każdy. „W grupach mamy uczniów, studentów, nauczycieli, lekarzy, prawników . Na wykłady przychodzą także seniorzy” – wymienia dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych.

Kurs trwa 3 lata (w pierwszym roku Kurs Podstawowy, w drugim roku Kurs Pogłębiony a w trzecim roku Wykłady monograficzne). Spotkania organizowane są w soboty. Ponadto chętni mogą skorzystać z fakultatywnych zajęć. To podstawy języka greckiego, języka hebrajskiego i języka aramejskiego. Uczestnicy Kursu Formacji Biblijnej KUL na zakończenie otrzymują dyplomy uprawniające ich do apostolstwa biblijnego w parafiach i w swoich środowiskach.

Istnieje możliwość dołączenia do tej edycji. Szkolenie jest odpłatne: to 300 zł za cały rok. Dla osób w trudnej sytuacji materialnej i dla wspólnot zakonnych organizatorzy deklarują zniżki, a nawet zniesienie opłat.

Strona internetowa: www.kurs-biblijny.pl

Zapisy: tel. 502596245 oraz 698858869

ZOBACZ TAKŻE

Meksykańscy biskupi: „Ryt Majów” nie jest uznany przez Kościół

Meksykańscy biskupi wyjaśniają, że nie istnieje formalny „ryt Majów” uznany przez Kościół katolicki. Oświadczenie pojawiło się po zamieszaniu medialnym, gdzie sugerowano, że Kościół katolicki wprowadza...

Ostatnie zdjęcia Titanica: Historia fotografa jezuity

Ojciec Francis Browne, jezuita, jest znany z tego, że zrobił ostatnie zdjęcia Titanica przed jego zatonięciem. Browne podróżował na statku na krótkim odcinku z Southampton...

Przesłanie biskupa Solarczyka na Adwent

Biskup Marek Solarczyk w swoim przesłaniu na Adwent podkreśla potrzebę głębokiego przygotowania duchowego na Boże Narodzenie. Zwraca uwagę na istotę oczekiwania w ciszy i modlitwie,...

Nie promocja końca świata, ale wzrost na drodze Pana

Ewangelia Łukasza i towarzyszący jej tom Dziejów Apostolskich nie promuje końca świata, ale wzrost na drodze Pana. Dlatego naśladowcy Jezusa mają być, jak mówi Jezus, „zawsze czujni” – pisze dr Amy-Jill Levine, profesor Nowego Testamentu i Nauk Żydowskich Mary Jane Werthan University w Vanderbilt Divinity School, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL na niedzielę 1 grudnia.