fot. Rycerze Kolumba

„Podaruj dzieciom kurtki na zimę” – pod tym hasłem rozpoczęła się kolejna odsłona charytatywnej inicjatywy Rycerzy Kolumba w Polsce, którzy chcą pomóc najbardziej potrzebującym w nadchodzących zimnych miesiącach. Jak mówi Radiu Watykańskiemu Andrzej Anasiak – Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba. Więcej informacji jak można pomóc jest na stronie internetowej www.rycerzekolumba.com/polska/.

W ubiegłym roku po raz pierwszy w naszej jurysdykcji podjęliśmy to dzieło, udało nam się wtedy przekazać dzieciom, które mieszkają w Polsce, bez względu na narodowość, 6500 kurtek. W tym roku akcję chcemy powtórzyć, nawet już powtarzamy, no kurtki już są dystrybuowane do rad lokalnych, które rozdają odzież najbardziej potrzebującym dzieciom” – zaznaczył Andrzej Anasiak.

„Poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy wesprą nas finansowo, byśmy mogli te kurtki w jak największej ilości zakupić i przekazać potrzebującym dzieciom” – podkreślił Andrzej Anasiak. Dodał, że cały czas Rycerze Kolumba wspierają też Ukrainę, przekazując żywność, środki medyczne oraz pomagając w rozminowywaniu terenów.

Dane szczegółowe jak można wesprzeć zakup kurtek na zimę dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej: www.rycerzekolumba.com/polska/. „Każda pomoc jest ważna, szczególnie przed zimą, a wiemy, że na Ukrainie temperatury są bardzo niskie i wiele osób cierpi z zimna, w tym wiele dzieci” – mówią Rycerze Kolumba.

 vaticannews.va/pl