Festiwal Życia 2019, fot. festiwalzycia.pl

Spodziewamy się rekordu frekwencji w 5-letniej historii festiwalu. Przed sceną może pojawić się około 1000 uczestników. Będą z nami Roksana Węgiel, Luxtorpeda, Kamil Bednarek i Tau – powiedział Family News Service rzecznik prasowy Festiwalu Życia w Kokotku Szymon Zmarlicki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4–10 lipca w Kokotku niedaleko Częstochowy.

„W dzisiejszych trudnych czasach wielu młodych ludzi ma spory lęk przed autentycznym wyrażaniem siebie, panicznie boją się oceny innych. W Kokotku zobaczą swoich rówieśników, którzy wierzą tak samo jak oni i przed którymi nie muszą niczego udawać” – zaznaczył rzecznik prasowy wydarzenia.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Ja?”. Postacią przewodnią wydarzenia jest Maryja. Uczestnicy będą odkrywać siebie, podążając śladami Jej pięknego, ale i pełnego trudności życia na ziemi.

Tygodniowy program Festiwalu Życia jest bardzo bogaty. „Mamy w planie warsztaty tematyczne czy konferencje zaproszonych gości, ale będą też codzienne Msze święte, nabożeństwa nad stawem Posmyk, adoracja 24/7, ekstremalny Bieg Festiwalowicza i wieczorne koncerty” – wyliczył Szymon Zmarlicki.

Dlaczego warto przyjechać do Kokotka? „Jeżeli jesteś młodą osobą i zastanawiasz się, czy warto przyjechać na Festiwal Życia to odpowiadamy Ci, że WATRO! Znajdziesz młodych ludzi, którzy wierzą i chcą spotkać się z Bogiem i z Tobą” – zachęcił rzecznik prasowy.

„Festiwal Życia pokazał mi żywy Kościół. To jest wiara wyrażana przez śpiew, taniec, radość. Tylko z Bogiem można przeżyć pełnię życia. W czasie jednej z adoracji tak mocno poczułam obecność Boga. Tysiąc ludzi wokół mnie, a ja sam na sam z Bogiem” – mówi w świadectwie opublikowanym niedawno przez kanał FARO.TV na YouTube Zuzanna Wrzosek, jedna z uczestniczek ubiegłorocznej edycji Festiwalu Życia.

Jak podkreślił Szymon Zmarlicki, „dużo jest podobnych świadectw wśród młodych ludzi, nawet tych, którzy przyjechali z doskoku albo na ostatnią chwilę. Ostatecznie wydarzenie było dla nich głębokim przeżyciem, także pod kątem duchowym. Niejednokrotnie ten festiwal potrafił sporo zmienić w ich życiu na lepsze”.

Do udziału w festiwalu zachęcili też znany katolicki youtuber Tomasz Samołyk oraz muzyk Tau, którzy wezmą udział w tegorocznym spotkaniu w Kokotku. „Festiwal jest jednym z najpiękniejszych współcześnie dzieł” – powiedział Tau w nagraniu na kanale YouTube Tomasza Samołyka.

Festiwal Życia jest największym chrześcijańskim wydarzeniem plenerowym dla młodzieży w regionie. Organizowany jest we współpracy Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z 5 diecezjami znajdującymi się na terenie województwa śląskiego oraz – od tego roku – archidiecezją wrocławską i diecezją opolską. Miejsce i zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Festiwal Życia skierowany jest głównie do osób w wieku 16-35 lat. Mile widziane są także rodziny z dziećmi.

Więcej informacji, w tym możliwość rejestracji w wydarzeniu, na www.festiwalzycia.pl oraz w mediach społecznościowych wydarzenia.