Programy

WIARA

Czy Bóg rzeczywiście jest blisko nas i wysłuchuje naszych próśb? Czy można udowodnić istnienie Stwórcy? Jak nauczyć się cieszyć z codziennych wyzwań i wykorzystać je, by być coraz lepszym człowiekiem, coraz bliżej Boga? – w życiu poszukujemy odpowiedzi na różne pytania dotyczące wiary. W tym dziale także stawiamy je w różnych kontekstach życia. I znajdujemy odpowiedzi.

Ufamy, że każdy znajdzie coś dla siebie: od przystępnych wyjaśnień dotyczących wiary, przez odpowiedzi na trudne życiowe pytania, świadectwa osób, które doświadczyły cudów fizycznych i duchowych po mało znane opowieści o świętych, studia nad Pismem Świętym i konkretne wskazówki dla życia duchowego. A ponieważ każdy z nas ma inną drogę i jest na innym etapie, znajdziemy tu programy zarówno dla osób, które chcą pogłębiać coraz bardziej swoją więź z Bogiem, dla tych, które dopiero rozpoczęły tę fascynującą przygodę i dla osób, które jeszcze nie przekonały się do relacji z Bogiem.

Prezentując kolejne zagadnienia, naszą myślą przewodnią jest – najbardziej chyba praktyczna – definicja wiary: „Niech to będzie pierwszą zasadą w działaniu: Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie. Tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic” (św. Ignacy Loyola).

Wspólnota Widzów

Polecane artykuły

Sklep EWTN Polska

Zajrzyj do naszego sklepu z wieloma publikacjami książkowymi