Polska Fatima – tak nazywają niektórzy sanktuarium narodowe na Krzeptówkach w Zakopanem. To stamtąd rozpoczynamy transmisje nabożeństw I sobót miesiąca.

„Przyrzekam być obecna w godzinie śmierci z łaskami koniecznymi do zbawienia tym, którzy przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca przystąpią do spowiedzi i Komunii świętej, odmówią różaniec, będą mi towarzyszyć w ciągu 15 minut, rozmyślając tajemnice różańca i ofiarują to wszystko w intencji wynagrodzenia” – to jedna z obietnic Matki Bożej w Fatimie. Maryja poprzez tę modlitwę wyprasza nawrócenie dla grzeszników, pokój dla świata i Swoją bliskość w godzinie śmierci. Wystarczy tylko przez pięć pierwszych sobót miesiąca:

1. Być po spowiedzi świętej w danym miesiącu;

2. Przyjąć Komunię św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi;

3. Odmówić jedną tajemnicę różańca świętego;

4. Przez 15 minut medytować nad jedną lub kilkoma tajemnicami różańcowymi.

Więcej o tym po co i jak odprawiać I soboty miesiąca mówi ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem:

Część z tych warunków można wypełnić wspólnie z EWTN Polska. Gdy wcześniej wyspowiadamy się i w pierwszą sobotę miesiąca w kościele przyjmiemy Komunię św., możemy włączyć się w różaniec i medytację, które transmitujemy z Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30! Po niej – transmisja Mszy św. z Krzeptówek z kazaniem.

Zobacz też: