Cud nad Wisłą. Stulecie zwycięskiej nowenny.

Tysiącami obrazków z modlitwą za Ojczyznę, uczciliśmy setną rocznicę Cudu nad Wisłą, 15 sierpnia 1920 r. A dlaczego przedstawiają one wizerunek św. Andrzeja Boboli?

Kiedy latem 1920 r. milionowa armia bolszewicka ruszyła na Warszawę, polscy biskupi zgromadzeni na konferencji prosili w Watykanie o szybką kanonizację bł. Andrzeja Boboli. Wierzyli, że wtedy ocali kraj. Na zaproszenie kard. Aleksandra Kakowskiego, metropolity Warszawy, od 6 do 15. 08. 1920 r. w nowennie i procesjach za Jego wstawiennictwem modliło się w stolicy 100 tysięcy osób. W ostatnim dniu nowenny armia polska zatrzymała bolszewików w pochodzie na Europę, zmieniając tym samym losy Polski i świata. Cud nad Wisłą dokonał się dzięki interwencji Matki Bożej i wstawiennictwu św. Andrzeja Boboli.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TAKŻE

Bóg chce, abym wierzył – Dzień Judaizmu na KUL

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył się XXVIII Dzień Judaizmu w Archidiecezji Lubelskiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele środowisk katolickich i judaizmu, w tym z USA, do których, za pośrednictwem listu zwrócił się rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski. „Wyzwolenie, wolność i sprawiedliwość to wartości, wzywające nas do dialogu, wzajemnego szacunku oraz wspólnego działania na rzecz lepszego świata, zgodnego z Bożym zamysłem – napisał rektor lubelskiego uniwersytetu”.