Św. Andrzej Bobola jest wyjątkowym propagatorem wiary i patronem jedności, który jasno i jednoznacznie wskazuje właściwą drogę w meandrach niesłużących człowiekowi światopoglądów. Dlatego w obecności biskupa wybraliśmy Go oficjalnie na Patrona EWTN Polska.

W niedzielę, 20 grudnia 2020 r., podczas Mszy św. o godz. 9. 30 telewizja EWTN Polska przyjęła uroczyście św. Andrzeja Bobolę za swego patrona. Mszy św. w pojezuickim kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu przewodniczył ks. bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, a homilię wygłosił o. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

– Św. Andrzej Bobola, jezuita, jest wyjątkowym propagatorem wiary, który niósł ją ze zrozumieniem każdemu potrzebującemu człowiekowi, czcicielem Maryi – za którego przyczyną Matce Bożej Królowej został powierzony Naród Polski. Jest także patronem jedności, który jasno i jednoznacznie wskazuje właściwą drogę w meandrach niesłużących człowiekowi światopoglądów i szczególnym orędownikiem dla Polski na XXI w. – na co wskazał m.in. papież Jan Paweł II, ogłaszając Go w 2002 r. Patronem Polski. Dlatego EWTN Polska Jego wstawiennictwu powierza w sposób szczególny swoją misję ewangelizacyjną – podkreślają inicjatorzy przyjęcia Jego patronatu.

Uroczystość odbyła się w kościele pojezuickim – by przypomnieć wielowiekowe dokonania zakonu, do którego należał św. Andrzej, w kościele barokowym – powstałym w epoce, w której żył i działał św. Andrzej i jednocześnie kościele uniwersyteckim – by podkreślić, jak bliska EWTN Polska jest tradycja cywilizacji łacińskiej i ośrodków rozwoju, jakimi są od wieków dla Kościoła uniwersytety.

Uroczystość była transmitowana przez EWTN Polska.