Festiwal Echo to wydarzenie, które jest echem organizowanych przez partnerów festiwali. Projekt ten polega na wspólnej organizacji przedsięwzięcia festiwalowego, na którym każdy z festiwalów członkowskich będzie miał okazję do zaprezentowania swoich laureatów i wyróżnione filmy. W tym roku odbędzie się dzień dedykowany filmowi ukraińskiemu, polskiemu, armeńskiemu i włoskiemu.

W dniu przeznaczonym polskiej sztuce filmowej, czyli 20 listopada, zobaczymy filmy dokumentalneoraz fabularne zrealizowane przez polskich twórców, a nagrodzone wcześniej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów MAKSYMILIANY we Wrocławiu.

W ramach tego dnia zaprezentujemy nie tylko wspomniane polskie produkcje, ale również zaprosimy do udziału w wydarzeniu ich autorów, twórców czy ekspertów.

Filmy Miłość i Miłosierdzie, Wyklęty, Bóg w Krakowie czy Gendelyk, a także spotkania z twórcami takimi jak Konrad Łęcki, Dariusz Regucki, Vladyslav Robskyiczy Magdalena i Rafała Kołodziejczykowieto tylko niektóre z wydarzeń rozpoczynającego się od czwartku Festiwalu Echo.

Festiwal Echo zostanie zrealizowany w całości w formie on-line w dniach 19-22 listopada 2020 r.

Jednym z organizatorów wydarzenia jest wrocławska Fundacja Vide et Crede, reprezentująca w projekcie Międzynarodowy Festiwal Filmów MAKSYMILIANY.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Oglądanie filmów wymaga jedynie zalogowania się na stronie echofestival.eu, gdzie dostępny jest także szczegółowy program wydarzenia.