Kurs przedmałżeński Jacka Pulikowskiego Leave a comment

Pamiętacie te słowa: „Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci”?

Mamy dla Was prawdziwą gratkę. Jacek Pulikowski, którego przedstawiać chyba nie trzeba, w 11 cotygodniowych odsłonach, przypomni nam, co te słowa oznaczają w praktyce. I uwierzcie nam na słowo, będzie to dla nas wszystkich prawdziwy kurs przedmałżeński.

Emisja na naszym YT i FB w każdy poniedziałek.

#1 JACEK PULIKOWSKI „Co przed ślubem”:

Niestety, ta siła która jest w kobiecie, która pociąga mężczyznę do największych poświęceń, jest dziś dość powszechnie marnowana. Dziewczyna, mówię krótko i brutalnie, wchodzi z nim do łóżka, jak nie na pierwszym, to na piątym spotkaniu. Ona nie nie, że w tym momencie traci moc. Gdyby ona się nie zgodziła, gdyby on ją musiał zdobywać, gdyby on musiał czekać, to on byłby w stanie zacząć uczyć się w szkole, rzucić picie, palenie, przestać przeklinać, zacząć chodzić do Kościoła. On wszystko byłby w stanie dla niej zrobić, byle ją zdobyć. Niestety, ona daje się zdobyć bardzo szybko i traci moc. Ona już mu nie pomoże, on już dla niej nie urośnie, ona stanie się zakładniczką i on będzie jej dyktował warunki. Takim gwoździem do trumny jest wspólne zamieszkanie. To jest ostateczna utrata możliwości kobiety aby mogła pomóc mężczyźnie urosnąć. 

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ 1 ORAZ ZAPOWIEDŹ 2 TEGO ODCINKA

#2 JACEK PULIKOWSKI „Jakie przeszkody”:

Dziś z decyzją o małżeństwie mamy ogromne trudności. Zwłaszcza po stronie mężczyzn. Powodem zwykle jest niedojrzałość mężczyzny do podejmowania decyzji w ogóle. Często w tle jest brak ojca, albo formalny, całkowity albo wynikający z braku więzi z ojcem, który wprowadziłby syna w męskie życie. Dawniej chłopak w wieku osiemnastu lat mógł zakładać rodzinę, i być w pełni gotowy do budowy domu,  obrony rodziny przed napastnikiem i jej wyżywienia. Dziś trzydziesto, czterdziestoletni chłopcy nie podjęli w życiu żadnej decyzji.

Dodaj komentarz

EWTN Polska

FREE
VIEW