Procesja Fatimska przez Zakopane

Banderia góralska na koniach, góralki w strojach regionalnych i kilkaset uczestników. Procesja Fatimska przeszła po raz kolejny przez centrum Zakopanego.

Krupówkami przeszła wczoraj po raz  kolejny Procesja Fatimska. W ten sposób górale z Zakopanego i pielgrzymi z różnych stron Polski uczcili Matkę Bożą Fatimską. Trasa prowadzi od Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach do sanktuarium Najświętszej Rodziny, a stamtąd do  kościoła Świętego Krzyża i mierzy czteroipółkilometra. Podczas niej wierni odmawiają różaniec, zawierzając aktualne potrzeby świata.

– Procesja jednoczy ludzi i przypomina o dwóch ważnych wydarzeniach w historii Kościoła: wezwaniach Maryi z Fatimy i przesłaniu, jakie przekazywał podczas swojego pontyfikatu św. Jan Paweł II – mówi ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach.

Do odprawiania pierwszych sobót miesiąca w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi zachęcał podczas homilii wczorajszy gość, ks. bp Jacek Grzybowski z diecezji warszawsko-praskiej. Przypominał, jak bardzo Maryja prosiła, byśmy w ten sposób chronili świat od wojny.

DN

Fot. Dorota i Andrzej Niedźwieccy