Spotkanie z abp. Georgiem Gänsweinem, sekretarzem Benedykta XVI w Warszawie

Wydawnictwo Esprit serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z arcybiskupem Georgiem Gänsweinem w Warszawie, 22 maja o g. 18:30. W trakcie wydarzenia arcybiskup opowie o swojej książce „Tylko Prawda”. Rozmawiać z nim będzie Magdalena Wolińska-Riedi (dziennikarka i korespondentka z Watykanu).

Spotkanie nosi tytuł „Świadek życia Benedykta XVI”. W trakcie niego arcybiskup Georg Gänswein podzieli się swoim świadectwem życia u boku Benedykta XVI, skonfrontuje się z krzywdzącymi plotkami które krążyły na temat papieża i odkryje przed nami wiele nieznanych faktów i wydarzeń zza spiżowej bramy.

Arcybiskup Georg Gänswein przez wiele lat żył u boku Benedykta XVI: najpierw jako bliski współpracownik w Kongregacji Nauki Wiary, potem jako jego osobisty sekretarz w czasie pontyfikatu zakończonego zaskakującą abdykacją, wreszcie jako prefekt Domu Papieskiego, gdzie był świadkiem ostatnich lat życia papieża emeryta i udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych. Po śmierci Benedykta XVI nadszedł czas, aby powiedział cała prawdę o niegodnych oszczerstwach, które bezskutecznie próbowały rzucić cień na posługę papieża Ratzingera.

To wyjątkowa okazja by spotkać i posłuchać bliskiego świadka życia jednego z największych papieży w historii!

Po spotkaniu będzie możliwość uzyskania autografu od arcybiskupa Georga Gänsweina.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szczegóły wydarzenia:

  • czas: 22 maja (poniedziałek) g. 18:30
  • miejsce: SALA ODCZYTOWA w Narodowym Instytucie Dziedzictwa Kultury i Wsi ul. Krakowskie Przemieście 66, Warszawa

W trakcie spotkania będzie prowadzona sprzedaż książki „Tylko Prawda”. Szczegóły dostępne na wydarzeniu na Facebooku oraz stronie wydawnictwa Esprit.

Zbieramy i opracowujemy informacje dla Ciebie i dzięki Tobie, ale bez Ciebie nas nie będzie

Przeczytaj także

Brat Albert Chmielowski – dziedzictwo miłosierdzia żyje w XXI wieku

Święty Brat Albert (Adam) Chmielowski, wspominany 17 czerwca, był malarzem i powstańcem, który porzucił karierę artystyczną, by służyć najuboższym. W 1888 r. założył Zgromadzenie...

Prostyń: jedyne polskie sanktuarium Trójcy Świętej

„Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni” – mawiał bł. kard. Stefan Wyszyński, którego ojciec pracował w miejscowym kościele jako organista i tu zawarł związek małżeński. Chociaż w Polsce jest wiele kościołów pw. Trójcy Świętej, sanktuarium jest tylko jedno - w Prostyni, w diecezji drohiczyńskiej. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.