Marsz dla Życia po raz drugi po przerwie wyrusza w niedzielę, 1. 10, o godz. 13.00 spod Kościoła Garnizonowego p.w. św. Elżbiety Węgierskiej przy wrocławskim Rynku. Hasło tegorocznego, drugiego już marszu brzmi: „Dzieci przyszłością Polski”.

Uczestnicy przejdą ulicami Wrocławia, odmawiając różaniec i włączając się w radosne pieśni. Zakończenie marszu na Placu Katedralnym. Wcześniej, na godz. 12.00 organizatorzy zapraszają na Mszę św.

Organizatorzy: Komitet „Wrocław dla Życia”
Patroni Honorowi: Metropolita Wrocławski
Partnerzy: Centrum Życia i Rodziny

– Ulice całej Polski, w tym Wrocławia, są świadkami wielu marszów, manifestacji, protestów i pikiet – mówią organizatorzy. – Wśród różnych postulatów i haseł chcemy by wybrzmiało to najbardziej podstawowe, będące fundamentem wszystkich innych – prawo do życia. Dlatego, jako inicjatywa „Wrocław dla życia” organizujemy marsz wszystkich tych, którym leży na sercu dobro najsłabszych, którzy sami nie mogą się obronić. Działamy w merytorycznej we współpracy z narodowym Marszem dla życia pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski organizowanym corocznie w Warszawie z ramienia Fundacji Centrum Życie i Rodzina.

Zeszłoroczny Marsz, który udało nam się zorganizować dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, zgromadził około tysiąca osób i odbił się szerokim echem w przestrzeni publicznej. Jak na Wrocław jest to duże osiągnięcie, ale chcemy, aby ta piękna inicjatywa się rozrastała i na stałe zagościła w stolicy Dolnego Śląska.

Dzięki regularnie podejmowanym inicjatywom pro life rośnie świadomość społeczeństwa odnośnie tego, czym naprawdę jest aborcja i maleje przyzwolenie na nią. Stawką nie jest tylko życie konkretnych osób, którym grozi niezawiniona śmierć, ale również całokształt otoczenia kulturowego i przyszłość naszego narodu. Wszechobecne zniechęcanie do zakładania rodziny i posiadania dzieci świadczy o poważnym kryzysie, który dotknie nie tylko nas, ale i kolejnego pokolenia. Dlatego tegoroczny marsz idzie pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na problem niskiej dzietności Polaków oraz konsekwencje, jakie z tego wynikną już w niedalekiej przyszłości.

Chcemy, aby wrocławski marsz obrońców życia odbył się w niedzielę, 1 października 2023 r. Ma to być duże, rodzinne wydarzenie, podczas którego pokażemy, że wrocławianie nie są obojętni wobec śmierci najsłabszych i bliska jest im troska o przyszłość narodu. Planujemy również w tym roku przedłużenie naszego spotkania o kiermasz, na którym będzie można porozmawiać, zapoznać się i miło spędzić czas w radosnej, rodzinnej atmosferze. Wokół inicjatyw pro life chcemy budować wspólnotę ludzi, którzy szukają oparcia wśród wielu zagrożeń współczesnego świata.

Inicjatywa „Wrocław dla Życia”: Jesteśmy oddolnym porozumieniem wolontariuszy, społeczników oraz działaczy pro-life. Organizujemy społeczne inicjatywy promujące chrześcijańskie wartości, szacunek do życia, troskę o dobro wspólne. Z bardzo pozytywnym przyjęciem spotkała się organizowana przez nas akcja: „Dzwon Głos Nienarodzonych”, przygotowaliśmy również pokaz filmu „Miłość silniejsza niż strach”, ale największym wyzwaniem było przygotowanie Marszu dla Życia, który w 2022 roku po wielu latach przerwy znowu przeszedł ulicami Wrocławia. W kwietniu zgromadziliśmy się w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II i wraz z tysiącami wrocławian przeszliśmy w Marszu Pamięci. Ponadto z prywatnych funduszy udało nam się stworzyć stronę internetową naszej inicjatywy: http://wroclawdlazycia.pl/ oraz prowadzimy fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/wroclawdlazycia

Fot. Organizatorzy