To dziecko uciekało… Świadectwo Abby Johnson

„Spojrzałam na ekran i zobaczyłam, że TO wyglądało jak dziecko. To było dziecko. Ale pomyślałam, że to nie może być dziecko, bo powiedziano mi, że dziecko jest wtedy, gdy jest chciane – pokazuje przewrotność myślenia, które zabija, ABBY JOHNSON, bohaterka filmu NIEPLANOWANE. – A przecież to, czy człowiek jest człowiekiem w łonie matki zależy od tego czy jest chciany czy niechciany”.
(…)

➤ Wspierając EWTN TWORZYSZ WIĘCEJ DOBRA ➤ 13 7999 9995 0652 4682 1704 0001 tytułem: Darowizna na cele statutowe, EWTN Polska 

„Modląc się, nie wiedziałam, czy mi odpowie, czy chce – bo przecież ja odwróciłam się od Niego na tak długo – wspomina. – A jednak usłyszałam bardzo głośno i jasno: że powinnam pójść do osób, które modliły się na chodniku przed kliniką”.
O tych i wielu innych sytuacjach, które sprawiły, że Abby z ogromnym zaangażowaniem wspiera ŻYCIE , opowiada w swoim ŚWIADECTWIE.

ZOBACZ TAKŻE

Miłość za miłość. Lublin w 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

Lublin miał szczególny powód do świętowania kanonizacji św. Jana Pawła II. Przez 24 lata był on naszym profesorem i wiele razy podkreślał związki z Lublinem – mówi kapucyn prof. dr hab. Andrzej Derdziuk, profesor teologii moralnej KUL, kierownik Katedry Bioetyki Teologicznej KUL.

Co to znaczy, że Jezus jest Dobrym Pasterzem?

Zazwyczaj, gdy myślimy o Jezusie jako Dobrym Pasterzu, rysuje się przed nami bardzo sielski obraz – Jezus łagodnie trzyma na ramionach owieczkę. Tymczasem chodzi tu o coś innego. Po pierwsze o to, że Jezus utożsamia się z najbardziej pogardzaną grupą społeczną, porównywaną do nieczystych pogan. Po drugie o to, że Jezus naraża swoje życie w obronie owiec – podkreśla ks. prof. Mariusz Rosik w komentarzu dla Centrum Heschela KUL na IV Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza.

Ewangelia na niedzielę: pasterze zabijali niepokorną owcę, Dobry Pasterz oddaje za nią życie

Tylko pozornie porównanie nas do owiec, a Jezusa do Pasterza wydaje się dziś archaiczne i odległe od naszego świata, którym rządzi biznes, a nie pasterska idylla. Właściciel i najemca, najemnik nie zniknęli z naszego życia społecznego. Tę analogię wykorzystuje Ks. Piotr Szyrszeń, wieloletni duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, w komentarzu do Ewangelii na IV niedzielę wielkanocną, 21 kwietnia.

Żonkile pamięci od KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II włącza się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Rektor, studenci i pracownicy uczelni rozdawali kwiaty, upamiętniające żydowskich powstańców z getta warszawskiego.