fot. Strefa Chwały Festiwal / Facebook

Strefa Chwały Festiwal to wyjątkowe rekolekcje, płaszczyzna spotkania, w ramach którego odbywają się konferencje, panele dyskusyjne, wydarzenia artystyczno-muzyczne, a przede wszystkim codzienna Eucharystia i uwielbienie – powiedział Family News Service Andrzej Dubiel, prezes Stowarzyszenia Muza Dei, organizatora Strefy Chwały w Starym Sączu, która w tym roku odbywa się od 7 do 12 lipca.

Andrzej Dubiel zaznaczył, że Strefa Chwały od 2011 r. rokrocznie w Starym Sączu w diecezji tarnowskiej gromadzi znakomitych gości. „Każdego roku, również w tym, mamy niezwykłych gości. Czeka nas wiele fantastycznych spotkań” – podkreślił rozmówca Family News Service. W tym roku przy Ołtarzu Papieskim w Strefie Chwały pojawią się m.in. ordynariusz tarnowski bp Andrzej Jeż, biskup pomocniczy tarnowski bp Artur Ważny, ks. Robert Pisula, o. Andrzej Bujnowski, ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Teodor Sawielewicz, Marcin Zieliński oraz aktor Dariusz Kowalski.

fot. Strefa Chwały Festiwal / Facebook

Prezes Muza Dei dodał, że „równolegle z programem dla dorosłych uczestników spotkania odbywają się zajęcia dla młodzieży (Strefa Chwały Young) i dzieci (Strefa Chwały Kids). Przyjeżdża wiele rodzin. Jest to dla nich bardzo duże wydarzenie”.

W tym roku organizatorzy spodziewają się ok. 1000 uczestników z całej Polski, a także spoza kraju. Każdego wieczoru będą mogli oni m.in. wziąć udział w modlitwie uwielbienia i posłuchać interesujących konferencji. „Codzienne wieczory uwielbienia wraz z konferencjami będą transmitowane na naszych profilach internetowych” – zaznaczył Andrzej Dubiel.

Dzięki transmisjom internetowym w Strefie Chwały może wziąć udział każdy. „Zapraszam do śledzenia transmisji na naszych kanałach w internecie. Niestety na wydarzenia zamknięte już nie ma wolnych miejsc, aby się zarejestrować” – poinformował prezes Muza Dei.

Do udziału w Strefie Chwały zapraszał m.in. ks. Teodor Sawielewicz. „9 lipca o 19:30 będzie wieczór uwielbienia (…). Bardzo was zachęcam. To będzie spotkanie otwarte. Tu nie potrzeba rejestracji albo opłat. Przyjdźcie” – zachęcił kapłan.

„Strefa Chwały Festiwal to dla mnie miejsce podejmowania przełomowych decyzji. To wspaniałe i inspirujące spotkanie, które owocuje na przestrzeni całego roku” – podkreślił Arkadiusz Arkadio Zbozień – raper, freestylowiec.

Do tej pory we wszystkich festiwalach Strefa Chwały uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób. W Starym Sączu jest on organizowany od 2011 r. Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Muza Dei, diecezja tarnowska i gmina Stary Sącz.

Stowarzyszenie Muza Dei jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz promocji polskiej kultury oraz budowania silnych więzi rodzinnych.

Więcej informacji na stronie strefachwaly.pl oraz w mediach społecznościowych.

fot. Strefa Chwały Festiwal / Facebook

Family News Service