W obliczu wojny, kiedy jesteśmy świadkami utraty poczucia bezpieczeństwa i spokoju rodzin na Ukrainie, wolność nabiera szczególnego znaczenia. Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na debaty online pt. #Wyszynski – Droga do wolności. Udział jest bezpłatny.

Odbędą się one w piątek 25 lutego i sobotę 26 lutego. Obydwie rozpoczną się o godz. 20:00. Można w nich uczestniczyć na żywo, biorąc aktywny udział. – Podczas pierwszej debaty prelegenci, którymi są eksperci w dziedzinie życia i nauczania kard. Wyszyńskiego, przybliżą uczestnikom temat wolności w kontekście osoby Prymasa w okresie do 1956 r. Druga debata obejmie przedział czasu od 1956 do śmierci kard. Wyszyńskiego w 1981 roku – zapowiada prowadzący, dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL.

Organizatorzy zaproszenie kierują do ludzi młodych w Polsce i za granicą, ale oczywiście każdy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania, jest mile widziany. – Wierzymy, że te spotkania, z aktywnym udziałem uczestników, pozwolą lepiej poznać osobę Prymasa jako tego, który zawsze był człowiekiem wolnym i prowadził Polaków i Polskę ku wolności – dodaje Wyrostkiewicz.

Temat „Drogi do wolności Wyszyńskiego” podejmą prelegenci:

Beata Mackiewicz – członkini Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, Dyrektor Wydawnictwa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SOLI DEO

Marian Piotr Romaniuk – historyk, absolwent KUL, ekspert w dziedzinie nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego, autor licznych publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia i nie tylko, od 2012 r. uczestnik prac w procesie beatyfikacyjnym Sł. Bożego kard. S. Wyszyńskiego

* Grzegorz Polak – dziennikarz katolicki, działacz ekumeniczny, twórca filmów dokumentalnych, autor ponad 30 książek o tematyce papieskiej, hagiograficznej i misyjnej, stały felietonista tygodnika „Niedziela”, zastępca dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, laureat nagrody dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka (2003 ) i nagrody „Totus” za upowszechnianie wiedzy o Janie Pawle II (2007).

Piątek, 25 lutego, godz. 20.00

Link do Teamsa:  https://tiny.pl/9l2c1

Link do YouTube’a: https://youtu.be/QBOKg0DGoEI

Sobota, 26 lutego, godz. 20:00

Link do Teamsa:  https://tiny.pl/9l835

Link do YouTube’a: https://youtu.be/IWjQNzDjZqY